Pogledaj jedan post
Old 27.01.2005., 14:57   #3
Lijepo je sve to, ali mene ne zanima kako da budem bogat sa 70, nego sa max 40 godina!
Štednja, dugoročni projekti...joj kako je to teško, potrebna je velika strpljivost a ne znam tko ima toga.
Treba imati neku originalnu ideju, i onda raditi na tome dan-noć, punim kapacitetom, svaki atom energije uložiti u to, dobre partnere naći i - uspjeh ne smije izostati pod pretpostavkom da svi vjeruju u njega. Ja mislim da ljudima najviše nedostaje vjere. Jer prvo pitanje koje se većini nameće kad se rodi neka ideja: Pa kak to da se netko drugi nije toga sjetio? Da je to fakat tako dobra ideja, već bi ju netko i proveo u djelo...I onda defetizam...
A zašto ne pristupiti: Ja sam pametniji od drugih, sasvim sam osobit, vidim nešto što drugi ne vide, ja mogu bolje, više, jače, od drugih! Mislim da je to pravi pristup i da tu leži dobar dio uspjeha.
Nadalje, da bi se nešto poduzelo na putu do bogatstva, recimo pokrenuti firmu treba kapital. To je isto mnogima kamen spoticanja, ali zašto ne dići kredit? Vjera je potrebna, da novci neće propasti. Prezentirati projekt, zamisao, sa svih aspekata, naći koju korist to donosi društvu, državi...i onda dobiti poduzetnički kredit....
Dobar topic, trenutno mi sve zuji u glavi koliko me zaokupljaju misli o tome kako postati bogat...
VJERUJEM da tko stvarno to ŽELI taj i MOŽE!
 
Odgovori s citatom