Pogledaj jedan post
Old 29.04.2012., 21:08   #57
prihvaćati drugog onakav kakav jest ne znači trpjeti tlačenje i mentalno i ne daj bože fizičko, nego prihvaćanje drugog onakav kakav jest znači prihvaćati njegove urođene osobine i mentalne mane onakve kakve jesu, a to su stvari tipa boje kože, fizičkog izgleda, načina govora, eventualne retardacije ili nekakvog zanesenjačkog stava prema svijetu i životu (veliki znanstvenici su obično zamišljeni i u nekom svom svijetu) i takve stvari.

a to da te netko po cijele dane pere depresivom i uništava volju za životom nema veze s urođenim manama i osobinama.
za takve stvari ti njemu moraš iskreno reći što ga ide, "ti si moj prijatelj i ako želiš to i dalje biti morat ćemo poraditi na našem odnosu jer ja više ne mogu ovako, ti meni samo pričaš negativno, a ja želim na život gledati pozitivno. ja ću tebi pomoći da i ti počneš gledati tako jer ti želim biti prijatelj, ali i ti moraš surađivati i truditi se jer inače ovo nema smisla. počet ćeš tako što više nećeš čitati novine, nećeš gledati tv, nego ću ti ja pomoći i družit ćemo se više i raditi nešto zajednički, upisati tečaj slikarstva, glazbeni sat ili početi raditi na nekakvom projektu zajedno, ovisno što tebe i mene zajednički zanima, tako da nećeš imati toliko vremena za negativu kao dosad. morat ću ti nabaviti i nekakvu stručnu literaturu da se baviš time a ne tko je koga ubio i tko je pokrao državu".

za tvoj slučaj omaha, preporučujem ti da počneš razgovor u tom smjeru, znači sad iskreno njemu kažeš slušaj ja ti mislim da imaš problem i to poveći, smatraš da si najpametniji i najkulturniji a odjebao si sve ljude oko sebe iz meni neprihvatljivih razloga i ne samo meni. pogledaj oko sebe i vidjet ćeš da sam ti ja ostala jedini prijatelj, a ako ne želiš izgubiti i mene i ostati sam, onda ćeš ovaj razgovor shvatiti ozbiljno i nećeš opet početi vrtjeti svoju priču. ako imaš probleme, ja ću ti rado biti rame za plakanje ali moraš znati da onda moraš prihvatiti i moj savjet a ne misliti da si najpametniji i jedini ti u pravu, zato kad ti ja odgovorim poslušaj me do kraja i tek onda vidi ima li smisla, a nemoj mi ideje i savjete u startu odbacivati jer samo sebi time štetiš. ako mi ne vjeruješ, odi do drugog prijatelja i njemu se izjadaj, ako te on sasluša kao što te ja slušam, zaboravit ću ovo što sam rekla i smatrat ću da si ti u pravu i idemo po starome, ako ne nađeš takvog, onda ti počni razmišljati o tome da nisi u pravu i nisi najpametnij.
NMT is offline  
Odgovori s citatom