Pogledaj jedan post
Old 12.04.2011., 20:46   #45
[QUOTE=Rob-Roy;32974262]Svi oni koji priželjkuju da Crkva kao takva prestane postojati: svi oni kojima Crkva smeta i koji bi htjeli da je nema.

To ne moraju biti pripadnici drugih religija. Dapače, po meni su najgori neprijatelji Crkve upravo modernisti koji sebe nazivaju katolicima. Na primjer, ekipa koja vodi portal kriz-zivota.com . Oni žele uništenje Katoličke Crkve, tj. žele da Katolička Crkva prestane biti onakvom kakva je bila oduvijek, i htjeli bi da Katolička Crkva postane neka varijanta protestantske vjerske zajednice. Osobno mislim da su ti ljudi puno opasniji od nekig židova ili muslimana koji uglavnom gleda svoja posla i ne zamara se puno s onim što Crkva uči ili vjeruje.

Naravno, Crkva će uvijek opstati - i to upravo onakva kakva jest, i kakva je oduvijek bila. Postoji garancija Isusa Krista za to, da je čak ni paklena vrata (=vojska) neće nadvladati. Tako da se ja za samu Crkvu ne brinem i ne bojim. Bojim se za duše koje mogu biti navedene na krivi put, samo zbog toga što je nauk Crkve nekome trn u oku.


/QUOTE]

Ti stvarno misliš da je Crkva onakva kakvu je Isus želio.Ono što je on propovjedao i ostavio kao nasljeđe Crkvi izopačeno je do vulgarnosti.Po onom što je Crkva činla nakon što je istisnula sve religije je upravo otvaranje vrata pakla.Čega se uopće od Isusovih riječi u Crkvi pridržavaju? (stvarno se ne mogu ničeg sjetiti)
hogar23 is offline