Pogledaj jedan post
Old 07.07.2012., 11:27   #6
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Da, i ja sam u medjuvremenu procitala razna iskustva....od uzimanja do 12 tt pa naglog prekida pa do uzimanja do kraja trudnoce....
Nekako mi se cini da je optimalno (pod uvjetom da se sve Ok razvija) postupno smanjivati terapiju od 12-og do 14-og tjedna. Nasla sam to na forumu gdje dr. Radoncic daje odgovore i nekako sma tome najsklonija.
Medjutim ja sam na gelu a s njim bas i nema puno iskustava za usporedbu jer se jos ne primjenjuje masovno kao Utrogestan.
Sjecam se kad mi je dr. nesto spominjala kako cemo mi vec u 10 tjednu pocet skidat dozu a onda me naruci za mjesec dana bez da ista spomene oko toga...ali dobro, ako neke zene uzimaju i puno kasniej od 15-og tjedna onda valjda nema opasnosti od predoziranja....
Mene samo peru strahovi od toga sto sam ja ukljucivala par puta utrice uz gel....
Jesen buduci da sam imala dvije biokemijske pozitivan kucni test me istovremeno i obradovao i preplasio. Radila sam ga vec na 5 dan transfera blastocisti i odlucila sam si boostati progesteron kako bih smanjila sanse da se oljustim...mislila sma poslije sto bude-bude, samo da izguram do bete.
Onda je bio hematom pa sam kompletno presla na utrogestan oralno jedno tjedan dana. Kad je to proslo uzimala sma ga vaginalno da bih od 11-12 tt bila opet vracena na crinone vaginalno. Medjutim, krajem 12 tjedna sam se pocela nocu buditi s nekim probadanjima i strahovima pa sam mislila da mozda gel i nije dovoljan pa sam si uvela jos i dnevnu dozu utrica 1-2 kapsulice na dan. I od jucer sam ga opet ukinula i sad trtarim
Dakle sad sam samo an gelu onako kako mi je inicijalno propisano i tjesim se da je to dosta buduci sam vec u 13-om tjednu a tu se polako terapija smanjuje.....Do ponovnog kontakta s mpo dr. imam jos 7 dana, a na zadnejm UZV kod dr. Kosa prije tri dana je sve bilo super, bebe napredne i lijepo razvijene.....
Red kužim tvoj strah... ali mislim da ovo uzimanje po 1-2 utrića pa prestajanje nije baš sretno rješenje... bar sam ja shvatila da je kod progesterona važno održavati razinu konstantnom...opet sad kad razmislim, s tim si možda dokazala da ti je gel dovoljan.. jer uzimanje pa prestajanje s utrićima na svoju ruku ti je htjela, nehtjela dizalo i spuštalo razinu progesterona i sve je ok

znači posteljica radi što bi trebala

vjeruj mi, znam što je strah.. nisam imala biokemijske, ali sam imala hematom do 11tt koji je krvario par puta, pa ciste, pa u 2 i 3 tromjesječju druge probleme.. ali eto vjerovala sam svojem doktoru i uzimala i radila točno što mi je rekao

MPO ostavi traga na čovjeku.. na meni je... većinu trudnoće sam provela u grču, strahu, s manje više stalno nekim problemima, i jednostavno si stalno svjestan koliko je to sve krhko...

ali da mi je sada ova pamet bi drugačije.. strah samo hrani razno razne paranoje i nikad nemaš mira
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom