Pogledaj jedan post
Old 17.08.2012., 12:17   #60
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ne najbolje nego jedino sto ima smisla ako se osoba prije uzimanja ne misli ozbiljnije pozabaviti ayurvedom


pa zar ne vidite kolke su to marketinske navlakuse? Pogledajte samo zadnjih nekoliko godina, svakih par mjeseci izadje neki "fenomenalni novi prirodni lijek", svi se raspomame i onda nestane. Sjetite se recimo Noni soka, pa recimo prije ashvagande ovdje se samo o neemu pricalo (a on cak i osta nezgodne nuspojave moze imat, sto naravno nigdje nitko ne govori), pa ashvaganda, sad ce shatavari (ok, to je vjerojatno najbenignije od svega i vjerojatno zaista vecina moze slobodno)...

Nema to veze sa stvarnim kvalitetama. Te biljke i preparati postoje i koriste se ogroman broj godina ali uz pravu gomilu drugih u okviru odredjenog tradicionalnog medicinskog susava, a za potrebe trzista se povremeno nesto izvuce, prenapuse i izreklamira, par mjeseci se svi raspomame, onda dodje nesto novo. To je bacanje para i naivno padanje na navlakuse

Otprilike kao da dodjes negdje u africko pleme koje se nikad nije susrelo sa medicinom, imas u djepu paketic nekog antibiotika i pocnes im ga prodavat kao lijek za sve svaku put kad neko kihne. Antibiotik svakako jest jedna od korisnijih stvari u medicini, ali se ne daje odokativno, a isto je i sa ayu lijekovima.

Al sta sad, nisu marketinski strucnjaci blesavi, znaju sta ce ljude navuc, na koje zelje i potrebe igrat, badava se bost sa vjetrenjacama
E, sad ovako bila sam prije par godina na individualnom ajurvedskom savjetovanju i iskreno nije mi to ostavilo bog zna kakav dojam .

Kod liječnika nisam bila, pa tako 20.tak godina, budući se i sama bavim biljkama sklona sam sliječiti se sama ali isto tako mogu dobro pratiti što mi odgovara a što ne.

Za one koji nisu sigurni u sebe svakako kvalitetno savjetovanje je dobro došlo. Pitanje je samo tko stvarno zna znanje....
Merlina is offline  
Odgovori s citatom