Pogledaj jedan post
Old 24.02.2017., 10:06   #30
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Djeca uvijek osjete kad nešto ne štima, jer je djeci sigurnost prioritet i svaki poremećaj u odnosima doživljavaju kao gubitak pažnje, ljubavi i sigurnosti.
To se naročito desi kada djeca prolaze kroz bolan razvod. To je velika trauma za svako dijete, naročito ukoliko je u osjetljivom razdoblju odrastanja. Spomenuti ću ti samo Edipa, baš sam jučer bio na kavi sa jednom samohranom majkom koja si je poželjela i dobila sina, dečko sad ima 17 godina. Taj odnos je duboko bolestan, edipovski do srži u kojem majka u nedostaku izražaja sexualnosti prema muškarcu doslovno flerta sa vlastitim sinom. Grozno za gledati, ona toga nije svjesna niti zna što radi svom djetetu.
Mislim da je jednako grozno i traumatično za dijete kada ode u školu i nosi iskidane patike dvije godine jer mama nema para za više i dok ga druga egoistična djeca zlostavljaju zbog toga, mama se bavi poslom i borbom za preživljavanje pa nema vremena da se brine o djeci, ona gledaju televiziju čekajući da mama dođe s posla i traume drže u sebi. Grozno.
Kad se sve zbroji, ako par ima samo problem da se ne jebe, mislim da za to djeca ne trebaju znati niti ih se to tiče. Roditelji mogu biti svjesni problema ali i potrebe da zaštite djecu od svega toga znajući da je njihov odgoj prioritet...
Kaj samo djeca rastavljenih roditelja hodaju u potrganim tenisicama?
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom