Pogledaj jedan post
Old 07.10.2017., 13:09   #7010
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Muhammed nije bio glup (nepismenost ni ne znači glupost)
Kad sam ja izjavio da nepismenost znači glupost? Nikada.

Ako je Muhamed bio okružen utjecajnim ljudima, trgovcima pa čak i pjesnikom, što bi bio ostao nepismen, nije valjda bio toliko glup da ga ovi nisu uspjeli naučit čitat i pisat. Stoga mi je teza o njegovoj nepismenosti neuvjerljiva, i djeluje propagandno izmišljeno u smislu: "Vid' čudo Kurana, kako ga je nepismen čovjek mogao izmisliti?"

Quote:
ali on je u Pismu najavljen kao "nepismeni prorok" koji donosi "zapečaćenu knjigu" koja će nadvisiti mudrost ranijih proroka i vidioca.
?
O kakvim čarobno ispunjenim proročanstvima o Muhamedu iz "Pisma" (židovskog?) ti pričaš?

Quote:
i zato je bio nepismen, a ne zato jer je glup.
Zato jer to piše u proročanstvima?

Quote:
kur'an isto tako opisuje i nebiblijske proroke i događaje. a ono iz biblije je samo podsjećanje. na primjer, priča o Jobu se samo spominje u par rečenica,
Kako i rekoh. Ovlaš se spominju mnogi i glavni biblijski mitološki, nepostojeći likovi kao realni. Nije prepisano doslovce nego prepričano na dosadan, repetitivan način.

Kakogod, islam, Muhamed i Kuran nemaju mjesta zapravo na ovom topiku, gdje vapijemo za dokazima da je Isus povijesna osoba, ali ništa od toga.

Quote:
a ko želi detaljnije, ima u prethodnim Objavama. po meni kur'an nije dosadno napisan, ali ti to ne gledaš srčanim vidom.
Tebi osobno nije Kuran dosadan.... Pa znamo kad si musliman. Što bi bio.

Ja gledam iz "srca", cijelim svojim bićem, i zgražam se na sadističke kuranske prijetnje paklenim mučenjima onih koji nisu poklonici Kurana i Muhameda.
To o paklenim vatrama je poteklo od lika iz nova zavjeta zvana Isus Krist.
Jedna od najgadnijih tema i najgorih ostavština tog lika Isusa čovječanstvu - vječiti ognjeni pakao gdje je plač i škrgut zubima za one koji Ga ne priznaju za Spasitelja svijeta. Taj je Isusov izum uvelike oblikovao i Kuran, nažalost.

Sasvim dovoljan razlog da ga čovječanstvo odloži na policu s drugim mitovima.

Quote:
možda treba da gledaš srčanim vidom, a ne da uvijek kontriraš. pa ljudi smo.
Koji si ti prijetvornik.
Naravno da gledam i srcem! Zato i pišem ostrašćeno u promicanju istine.

Quote:
objasnio sam ti ranije da su spomianjanja pakla u svrhu da ljudi postanu bolji, a to je nama gajjb (skriveno).
Slažem se da je taj pakao izmišljen radi nečijeg jalovog pokušaja da se prijetnjom torturama "pokuša ljude učiniti boljima" (ŽENE POGOTOVO) preko jezivog straha i terora. Ne ide to. U konačnici imaš brutalizirane ljude s poticanjem na sadizam, kad im se glave napune tim torturama u "paklenim predjelima" i mijenjanjem koža da bolje gore i vrište od muka.

Quote:
A da mravi govore, kao i ptice i sva druga stvorenja, to je istina i bez kur'ana. sva stvorenja imaju svoj govor, čak i biljke.
Muljaža. U Kuranu mravi komentiraju silnu Solomonovu vojsku i "vojničke ptice i džine" (lol). Riječima.


Mravi pričaju o kralju Solomonu:

27:17. I sakupiše se Sulejmanu vojske njegove, džini, ljudi i ptice, sve četa do čete, postrojeni,
27:18. i kad stigoše do mravlje doline, jedan mrav reče: "O mravi, ulazite u stanove svoje da vas ne izgazi Sulejman i vojske njegove, a da to i ne primijete!"
27:19. I on se nasmija glasno riječima njegovim



Quote:
muslimani ne mogu za nešto što vide govorit da je bog, a ner mogu mislit i da bog ima djecu zato što nema ženu. to je tačno.
Otuda žestoka mržnja i vjerski prezir prema onima koji vjeruju u Isusa kao Boga i Sina Božjega. To su nepomirljive vjerske ideologije. Izlaz i lijek je sekularizacija.

Quote:
ali ja sam takvo vjerovanje svjesno izabrao, nisam primoran.
To svi tako misle, jer inače ne bi bili to što jesu.

Quote:
ja nastojim popravljati stvari. u tom smislu, čemu negiranje postojanja Isusa.
I muslimanima i kršćanima je izostanak dokaza za povijesnost njihova junaka Isusa jako bolna i mrska.

Quote:
bitno je izvuć iz njegovog žćivota ono što je korisno za tebe, mene, nas.. tako gledam na stvari.
Jel?
Kakogod, nećemo se obmanjivati mitovima, ako indicije za obmanu postoje. Nadahnjivanje na nečijim junačkim ili samopožrtvovnim djelima je OK.
I bajke imaju svoju ljepotu.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom