Pogledaj jedan post
Old 27.11.2011., 19:34   #24
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Slobodno reci što ti je čudno u ovom njegovom postu.
Čovjek je rekao što je napravio i da je pogriješio s tom kupnjom.

To je za mene "zdrav" pogled na ulaganje - prihvatiti posljedice svojih odluka. Ako sam dobro napravio - odlično. Ako sam donio lošu odluku - priznati to sebi i izvući pouku ako možeš.

Ali očito ima i onih koji nikad ne griješe pa im je čudno kad neki svoje greške i otvoreno priznaju.

Jel mi razgovaramo o istom čovjeku?
Je li to onaj isti Bakić koji hebe mater mirovincima na ulaganjima da bi se poslije pokazalo da je isti kao i oni? I da ulaže na temelju špekulacija koje se eto nisu obistinile i na kojim su mnogi popušili........
Jel mi dakle govorimo o tom Bakiću?
Tko ti kaže da se neće isto tako "ispričati" ljudima koja ga slijede u Finvestu? Hoće li se ispričati ako Đuro Đaković ode u stečaj?
Ne vidim da se ispričao za neumjereno hvaljenje Varteksa, čak je zabranio da mu se na poslovnom spominje ime.
Jel znaš možda zašto je to učinio?
Pa zato da mu "zahvalni" ulagači ne mogu "zahvaliti" na prijedlozima, eto zato.

1. prosinac 2010.| Tin Bašić; Karlo Vajdić
Gdje je iz Varteksa nestao Bakić?

"Zbunjujući podaci depozitorija o deset najvećih dioničara varaždinske tvrtke
Iako je prošlog tjedna objavljeno da je Nenad Bakić ušao među deset najvećih dioničara Varteksa, najsvježiji podaci depozitorija zbunjuju.

Poduzetnik i ulagač Nenad Bakić kontrolirao je 7,7 posto dionica Varteksa Ime Nenada Bakića koji je u trenutku objave kontrolirao 7,7 posto dionica varaždinske kompanije ne pojavljuje se među deset najvećih dioničara. Među njima više nema niti predsjednika Uprave samog Varteksa, Zorana Košćeca. Podaci SKDD-a pokazuju da tri od najveća četiri dioničara, Varteks ESOP (15,9%), sam Varteks (9,6%) i Karlovačka banka (9,2%), posljednjih dana nisu mijenjali udjele. Promjena se bilježi u vlasništvu koje se vodi pod skrbničkim računom u Raiffeisen banci. Broj dionica na tom računu smanjen je od 19. do 29. studenog sa 209,3 na 172 tisuće (sa 10,9% na 9% dionica). Preostali veliki dioničari također nisu mijenjali svoje udjele, a jedina novina je vlasnik 110.000 dionica (5,7%) koji svoje dionice drži na skrbničkom računu Zagrebačke banke. Varteksovom se dionicom nije na burzi trgovalo od prošle srijede, a je li Bakić u kratkom roku već prodao svoje ulaganje, ostaje nepoznanica."

Sad ti meni reci što da rade oni koji poput tebe misle da je Bakić guru investiranja i koji su kupili Varteks a sad ga nemaju kome prodati?
Ali eto Bakić je misteriozno nestao. Što da rade? Što? Što?
Da se jave Bakiću?
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom