Pogledaj jedan post
Old 15.04.2005., 16:07   #30
Re: Re: Re: Re: Opsesivno-kompulzivni poremecaj

Quote:
crazy child kaže:
Gle, znam da ti izgleda strašno, ali uopće nije.
Svi imamo neke mane koje su zapravo također bolesti.
Netko voli lagati, netko je malo sebičan, netko je ... popis je dug.
Svaka mana il bolest, kako hoćeš, se više manifestira kad je čovjek nesretan, kad nije u ljubavi.
Biti u ljubavi ne znači da moraš biti u vezi, ne znači čak ni da moraš imati super dobre pune ljubavi bližnje.
To je najlakše dobiti tako da misliš o tome kako nekog (koga god) puno voliš. Šaljući ljubav nekome ti automatski primaš tu ljubav i onda je svaki problem potpuno nevažan, a takav doista i je.

To što tebe muči uopće nije psihička bolest nego (duhovna) bolest koja nastaje zbog manjka ljubavi.
Uostalom svaka bolest (fizička, psihička, duševna.. kako god je mi sortirali i nazvali) nastaje upravo iz tog manjka ljubavi (povjerenja u Dobro), kad naš duh nije skroz u ljubavi.

Nadam se da sam bila razumljiva.

Opusti se, prihvati to što te muči, ojačaj se drugim kvalitetama, prvenstveno znanjem. Znanje je jedna velika i dostupna moć koja nas uvodi u opravdani optimizam.

I važno je kakav dojam o tome ostavljaš. Ako si vedar i dobar bez obzira na tu bolest, ljudi je neće ni primjetiti. A to je ono što ti je najvažnije, zar ne ?




hvala na savjetima,crazy child.
da,najgora stvar je biti konstantno orijentiran na neki problem i razmisljati samo o njemu.rekla mi je jedna prilicno kompetentna osoba da bi to bilo najbolje prihvatiti s neke saljive strane,nesto tipa
onoga u As Good as It Gets s J.Nicholsonom.
sve se to svodi na ono:nauciti prihvatiti(i zavoljeti) svoj kriz..
nije to lako..
a dio o ljubavi?nemam sto dodati,potpuno se slazem.
thanx



krugovi is offline  
Odgovori s citatom