Pogledaj jedan post
Old 18.08.2014., 08:07   #38
Ja sam na to upozoravao.Otvarao sam teme o znanosti u Hrvatskoj i b io sam zbog toga napadan.Imamo izvrsne znanstvenike. Uvjeravalo me se je da naši profesori,pa i sa mojeg baznog med.fakulteta u Zg objavljuju svi u cc indeksiranim časopisima.
Evo vidite gdje smo. Bili bi još i niže,ali spašava na fakultet fizike ,PMF-a i mislim ETF. Tu treba spomenuti i Institut Ruđer Bošković. Ostale fakultete bi trebalo reformirati. Stare profesore poslati u penziju,a omogućiti mladim ljudima da napreduju.
Upozoravao sam i da postoji razlika izmeđuz cc indeksiranih publikacija. Nije isto objaviti časopis u Lancetu ili Naturu ili u nekom poljskom ili španjolskom cc časopisu. Također se ne sjećam kad su zadnji put naši profesori s med. fakulteta napisali neku knjigfu. Većinom su to strane knjige koje naši proifesori prevode.
U znanost se ne ulaže,to je točno,ali se ni nema volje da se napreduje i educira. Još treba napomenuti da na med. fakultetu u Zg cvate nepotizam i da se zapošljavaju članovi obitelji. Tako imamo la famiglia Bradamante (profesor na histologiji,žena na farmakologiji,kćer na dermatologiji), la famiglia Kostović(profesor na anatomiji,žena na histologiji),la famiglia Taradi ( tatica i kćer na fiziologiji), la famiglia Šoša(prof i žena na fiziologiji).
Zagrebačke klinike su nam pune maminih i tatinih sinova i kćerkica koje nastavljaju familijarni biznis,a da se nikad nisu makli iz Zagreba,a s medicinom baš puno i nemaju veze.
Onda se čudimo kao pura dreku što je stanje takvo kako je,a bit će i puno gore.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom