Pogledaj jedan post
Old 20.02.2017., 23:01   #39
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ne znam, osobno, ne vidim korist od tih "razlicitih" škola (vezano uz opce predmete), pogotovo ako govorimo o cetverogodišnjim...iako, sumnjam i da su trogodišnje baš toliko lakše
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ja govorim o cetverogodišnjim i petogodišnjim strukovnim školama,
ajde se dogovori sama sa sobom.


Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
o klincima za cije struke postoje faksevi za usavršavanje, na koje ti klinci, iako imaju znanja, nemru upasti jer su ih sj. programima (nekad su mogli) a, ti pricaš o trogodišnjim, koji bez te još jedne godine nemru ni izaci na maturu, niti za njihovo usavršavanje uopce postoji faks
kolko ja znam, medicina nije faks za usavrsavanje, nego je jebeni faks.
za koji svaka odrasla osoba (ne klinci), nego odrasla osoba, jer faks u pravili upisujes sa 18+, koja je motivirana, moze upisati.

pripremis se za drzavnu maturu, pripremis se za prijemni (koji oni srecom jos uvijek imaju ) i upises faks ako zadovoljis sve kriterije.
ja ne vidim nikakav problem ako je osoba motivirana, prosjecne ili iznadprosjecne inteligencije, i prosjecnih ili iznadprosjecnih radnih navika.

Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
i zašto bi škole trebale biti razlicite?
hoceš reci da jedan ucenik zdravstvene škole nakon 5g školovanja ima manje znanja koje mu je bitno za posao od jednog gimnazijalca koji nema pojma što je fibula ili, da je za medicinu važnije pjevušenje na glazbenom od anatomije?
ne znam.
skole jesu razlicite
klinci su razliciti
profesori su razliciti

nama su bazicno problem klinci koji izlaze nepismeni iz osnovnih skola.
koji nakon 8 godina petica iz matematike ne znaju rjesiti prijemni za matematicku gimnaziju.

Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ili, neki klinac iz ekonomske da ima manje znanja od gimnazijalca vezanog za ekonomiju?...itd...itd...

i bolje razmisli tko pretjeruje?

btw. kakve veze sa temom o državnoj maturi ima kud nam odlaze mladi vodoinstalateri?...
ima veze jer je postalo ispod casti upisvati trogodisnje strukovne skole, jer se tezi ka visokom obrazovanju. koje je zakurac.
sto se vidi po tome tko nam je ministar obrazovanja i kako je stekao titule.

a cinjenica je da nam pravih i kvalitetnih majstora, sa trogodisnjom skolom, fali.
dejci se posprdno govori (a nerjetko i prijeti) da ce, ako nece uciti biti zidari, vodoinstalateri, roletari. kojih, ja iskusila nedavno, fali.
al neka ti usporedjujes znanje djeteta iz gimnazije i ekonomske jer je to vrlo bitno

(a zapravo, 88% i jednih i drugih, u dobio od 17/18 godina, o ekononomiji nema pojma, i na zadnji dan 4. razreda ih uglavnom boli kurac i cekaju da se negdje napiju i koju haljinu ce obuc na maturalnu veceru)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom