Pogledaj jedan post
Old 21.02.2017., 08:27   #40
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ajde se dogovori sama sa sobom.
ti se šališ? da se dogovorim sama sa sobom vezano uz što? procitaj ponovo i,
Quote:
ne znam, osobno, ne vidim korist od tih "razlicitih" škola (vezano uz opce predmete), pogotovo ako govorimo o cetverogodišnjim...iako, sumnjam i da su trogodišnje baš toliko lakše
Quote:
ja govorim o cetverogodišnjim i petogodišnjim strukovnim školama,
ajde pls, spusti malo tenzije i citaj kako piše
Quote:
kolko ja znam, medicina nije faks za usavrsavanje, nego je jebeni faks.
za koji svaka odrasla osoba (ne klinci), nego odrasla osoba, jer faks u pravili upisujes sa 18+, koja je motivirana, moze upisati.
krivo znaš, medicinska srednja, medicinski fax....predmeti isti, praksa ista....cak i neki profesori isti...
da maturom nisu sj., medicinarima ne bi bilo jebeno jer veliki dio toga znaju, ucili su o tome 5g.

Quote:
pripremis se za drzavnu maturu, pripremis se za prijemni (koji oni srecom jos uvijek imaju ) i upises faks ako zadovoljis sve kriterije.
ja ne vidim nikakav problem ako je osoba motivirana, prosjecne ili iznadprosjecne inteligencije, i prosjecnih ili iznadprosjecnih radnih navika.
šta jednom buducem doktoru za njegov posao znaci matura? i ti prijemni koji nemaju veze s medicinom (anatomiju su maknuli iz prijemnih jer je tim "iznadprosjecnim" kvarila prosjek)
i, o cem ti onda pricaš?
kužiš li uopce nelogicnosti koje podržavaš?

Quote:
ne znam.
skole jesu razlicite
klinci su razliciti
profesori su razliciti
dobro i?
koja je svrha toga, daj smisli nešto pametno što je proizašlo iz tog što su škole razlicite, profesori razliciti?
osim ovog dalje što navodiš u nastavku

Quote:
nama su bazicno problem klinci koji izlaze nepismeni iz osnovnih skola.
koji nakon 8 godina petica iz matematike ne znaju rjesiti prijemni za matematicku gimnaziju.

ima veze jer je postalo ispod casti upisvati trogodisnje strukovne skole, jer se tezi ka visokom obrazovanju. koje je zakurac.
sto se vidi po tome tko nam je ministar obrazovanja i kako je stekao titule.

a cinjenica je da nam pravih i kvalitetnih majstora, sa trogodisnjom skolom, fali.
dejci se posprdno govori (a nerjetko i prijeti) da ce, ako nece uciti biti zidari, vodoinstalateri, roletari. kojih, ja iskusila nedavno, fali.
al neka ti usporedjujes znanje djeteta iz gimnazije i ekonomske jer je to vrlo bitno

(a zapravo, 88% i jednih i drugih, u dobio od 17/18 godina, o ekononomiji nema pojma, i na zadnji dan 4. razreda ih uglavnom boli kurac i cekaju da se negdje napiju i koju haljinu ce obuc na maturalnu veceru)
nije ti palo na pamet da klinac koji ne upadne u željenu školu, nece imati volju za školu ili posao koji mu je silom nametnut da ne bi pauzirao?
nije ti palo na pamet da je upravo ta matura i sistem upisa u srednje dovelo do toga. ili o tome nisi ni razmišljala obzirom da se držiš svojih besmislenih teza o iznadprosjecnim i ispod prosjecnim klincima.

btw, na temi o problemima školaraca sam linkala stranicu bloga žene iz irske, procitaj kako se tamo motivira dijete s autizmom koje nije položilo maturu i kako tamo funkcionira školovanje.
tanita is offline  
Odgovori s citatom