Pogledaj jedan post
Old 27.10.2008., 22:10   #7
natari, pa postoji milijun raznih rjesenja. uvijek kad se naljutimo pametno je brojit do 10. a onda lijepo otic sama sa sobom na kavu i smisliti kako da rijesis problem.

ja nisam imala problem sa svekrvom, nego sa starcima. svaki put kad dodjem oni me vrijedjaju. pa sam prestala dolaziti, prestala ih zvati. zatim: nazovem staru, i kazem joj da mi smeta kad me vrijedja ("iznosi svoje misljenje", po njenom) i da cu otici kad to opet ucini.

i odem.

di pise da Zolta jednom tjedno mora kod svekrve? nek kaze sta je smeta, i da nece dolaziti ako joj svekrva i dalje radi te sitne gadosti. kad to ponovo dozivi, neka ode. sama.

ne mijenjaju ljudi svoje lose ponasanje prema nama ako smo mi "glasni i grubi". jok. samo trebamo biti odlucni da necemo dozvoliti da nas j u mozak. a da bi ja mogla skupiti snagu za to, trebala su mi dva mjeseca nesanice i nevjerojatnih izliva bijesa. i ispostavilo se da nemam problem samo sa starcima, nego sam i drugima pustala da gaze po meni. to se ne rjesava vikanjem, nego dugim, sporim i temeljitim promjenama svog ponasanja prema drugima. ako ti mene vrijedjas, nisi ti kriva. nije svekrva kriva. ja sam ta koja postavlja granice. ja sam ta koja sam pustila sve te ljude da me ne postuju. i ja sam ta koja to mijenjam
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom