Pogledaj jedan post
Old 29.12.2009., 17:19   #18
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Ima slucajeva od ljudi koji su umrli od napada srca, to su uglavnom bili ljudi koji su radili aerobne sportove ali ekstremno, kombinirano sa losom prehranom. Pod "losom prehranom" je u tom slucaju spadalo jesti jednolike namirnice ( jer su "zdrave").
Ovo bi morao biti jako ekstreman slucaj i jednoga i drugoga (prehrane i napora). Kao rekreativca te bude, umor ili zdravstveni problem tipa jakog umora, (pre)ceste prehlade, moguc gubitak svijesti ili "mracenje pred ocima", osjecaj slabosti, gubitak daha itd., brzo prizemljilo i natjeralo da pustis gas.
Tako bi nekoga tko trenira pod packom "strucnog" trenera, isti bi "sigurno" usmjerio na pravi put.

Quote:
Luka07kaze:
samo me zanimalo dali to moze imat nekakve neg posljedice npr infarkt da srce prsne xD
Moguce da prilikom dugotrajnog npr. sprinta pretjeras i dodjes do plafona, odnosno max. broja otkucaja srca u jednoj minuti (zasigurno znas za onu grubu i uopcenu formulu 220-broj godina, sto bi u tvom slucaju bilo 220-cca.15=205 bpm ali se ne bi trebao previse povoditi za time ali ti daje otprilike sliku) sto moze imati za posljedicu slijedece scenarije:
Ili ti moze "otkazati srce" (nece eksplodirati zasigurno ) ili ce tvoj mozak dobiti informaciju da si pretjerao i natjerati te da stanes tako sto ces vjerojatno pasti u nesvjest jer tvoje srce nije u stanju pratiti odredjeni napor.
To je "fail safe device" koji je ugradjen u nasa tijela.

Ja sam bio na elektrofiziologiji srca prije par mjeseci, ugrubo postupak kojim se ispituje rad srca, jos tocnije "struja". Naime kod nekih ljudi je urodjeno ili s vremenom se dogodi da srce preskace sto zna stvarati probleme, odnosno signal koji dolazi srcu da se stegne i otpusti se moze putem "gubiti" ili dolaziti iz jos jednog ili vise izvora pa se oni onda jednim postupkom "spaljuju".
Prilikom elektrofizioloskog ispitivanja srce se stavlja pred razlicite kusnje u kontroliranim uvjetima naravno, ako bi nesto zakazalo tu su uredjaji na koje si prikljucen i naravno strucno osoblje.
Tako sam naucio da srce ima svoje sisteme da se zastiti, tako da nemas straha u dosta situacija.
Ipak bi bilo dobro napraviti obicnu EKG analizu iz koje se moze dosta toga ocitati (posebice ako se radi dvanaestkanalni) i po potrebi pristupiti problemu prije nego zagrizes u aktivnije bavljenje sportom, ako to imas za cilj.
Eto toliko...
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom