Pogledaj jedan post
Old 03.09.2007., 21:49   #19
[QUOTE=gocat;10036306]
Quote:
Ljude koje ne razumijemo radije nazivamo glupima kako bi sami mogli biti pametni i razumijeti.
Svi ovi navodi mogu biti izvrnuti iz pravog konteksta, prikazivanje cijele priče u jednoj rečenici nije moguće.
A eto, oprosti. Ne mogu razumjeti osobu koja kaže da ne postoje korelacije između pandemijskog usisavanja dokazano kancerogenih produkata tinjanja osušenog lišća (koje sadrži i kadmij i polonij) i poplave raka pluća.
Ne shvaćam kako netko može tvrditi da HIV ne postoji.
Takve osobe ja zovem glupanima. I to jesu. To su glupani, nesposobni misliti, te zadojeni sranjem koje nastaje zbog nerazumijevanja činjenica.
Nisam ništa izvrnuo. Pogledao sam naslovnicu i vidio naslove u kojima tvrdi pizdarije. Ivana Živković je glupača. Tako jednostavno.

Quote:
Tebi je sve crackpot, iako u mnogim odgovorima nisi argumentirao stavove, no problem je u tome što na sve imaš siguran odgovor. Karakteriziraš osobe koje ne razumiješ sa uvredama temeljenima na osječaju veće važnosti zbog znanja koje pokazuješ na većini odgovora. U principu odgovaraš 20% sa argumentima a ostalo koristiš za napade kojima hraniš ego. Vrlo malo ostaješ otvoren pa se često zatvoriš u krugu koji dobro znaš.
Pa nije sve "crackpot". Dosta stvari je "crackpot" na ovom podforumu. I to nije moje mišljenje nego je to činjenica.
Kad tvrdiš da HIV ne postoji, onda si crackpot. Kad ločeš fino dispergirane čestice teškog metala misleći da to liječi, onda si crackpot. Kad misliš da je Zemlja šuplja, onda si crackpot. I tako dalje, i tako bliže.

Nemam siguran odgovor na sve. Da bar imam. Da bar znam (a ne da samo vjerujem) da nisam smrtan. Da bar znam kako svijet poboljšati što više. No ne znam. Ne znam sve, znam nešto.
Tebi argumente nema smisla davati zato jer tebi ništa nije argument, pošto ćeš sve okarakterizirati:
1) teorijom zavjere
2) apsolutnom relativnošću

Nesposoban si prihvaćati činjenice, ne zato jer ti je nešto prirođeno, nego zato jer si indoktriniran, a ja tu ništa ne mogu. Na tebi je da to sam sa sobom riješiš.

Quote:
Dobro je, recimo da sad znamo što je flour, isto tako možemo reći da su elementi floura sastojci u zubnim pastama (flouridi), to se zapravo lako i pročita na zubnim pastama. To si zapravo i sam spomenuo u nastavku teksta.
Da, znam da znaš što je fluor, a što su fluoridi. No neki ne znaju. Ivana Živković vjerojatno patološki uživa u širenju straha i paranoje.
Kad se govori o štetnosti topljivih fluoridnih soli, apsolutno je nepotrebno navoditi groznu otrovnost fluora kao halogena. Ako to netko navodi kao argument, onda je crackpot.
Ako to netko navodi i onda objasni da je to samo primjer drastičnog pada reaktivnosti kad se popuni zadnja ljuska elementa, onda nije crackpot nego racionalan predavač. Ivana Živković to nije.

Quote:
Dok pričamo o povijesti ne sjebajemo čitatelje, ovo su povijesne činjenice. Flour je započeo svoju slavu u to ratno razdoblje.
Kakva paranoja ako su to povijesne okolnosti u kojima se desila ova priča? Jel ovdje u tekstu spomenuto kako radijacija ima veze sa zubnom pastom? Zašto onda stvaraš takve poveznice?
Ako misliš da neki od podatka nije točan definiraj točno koji i obrazloži. Generaliziraš problem, a još nisi ništa argumentirao.
Ako želiš govoriti o otrovnosti fluoridnih soli, zašto spominješ uporabu fluora pri obogaćivanju urana i skladno tome - proizvodnji atomske bombe?
Jedno s drugim nema veze. Dolazimo do zaključka da strah društva od radioaktivnosti - radiofobiju (a nije uvijek bilo tako - kad su znanstvenici otkrili ionizirajuće zračenje, šarlatani su te elemente koristili za "purificiranje vode i tijela" i razboljeli velik broj ljudi) želiš prenijeti na strah od fluoridnih soli kao takvih. Psihologija.

Quote:
Znaći u zubnoj pasti ima flourida. Te male količine unosimo u tijelo dugogodišnje. Govorimo o malim količinama, no i te male količine utječu negativno na sve navedeno u prvih 10 točaka. Niti cigareta nas ne ubije, no recimo da 40 godina pušenja često može ubiti.
U prosječnoj zubnoj pasti ima oko 1200 ppm-a F-. Posebne paste imaju i malo više. Ono što se unese u tijelo kao slobodno, izuzetno je mala količina. Ako ne gutaš pastu za zube (kao što piše na kutiji), više fluoridnih iona uneseš pijenjem vodovodne vode, koja u RH nije umjetno fluoridizirana.
U prosječnoj vodovodnoj vodi Republike Hrvatske, imamo oko 0.1-0.3 ppm.
Smatraš li izvorsku vodu kumulativnim otrovom?

Quote:
Možda zubi izgledaju lijepi od flourida iz zubnih pasta. Pogotovo ako ne želimo čuti ništa o prvih 10 točaka koja još niti jedna nije pobijena.
Govorilo se samo o malim količinama, no te male količine talože se u tijelu desetcima godina.
Dio fluoridnih iona se apsorbira u tankom crijevu i od toga, dio zaglavi po cijelom kosturu. Od tako stravično malih količina fluora neće ti se dogoditi ništa. Neopisivo je veća šteta imati zube koje bakterijske izlučevine brže napadaju.
Nisam pobijao te točke, jer su točne za velike doze koje izazivaju akutna trovanja. To napisano će se vrlo vjerojatno dogoditi ako pojedeš žlicu natrijevog fluorida.



Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Stvarno ne znam šta si htio reći sa time da ako čovjek popije bilo kojih 5000 tableta da neće umrijeti. Jel stvarno postoje takve tablete kojih možeš progutati 5000 i ostat živ? Očito je računica na brojnim područjima.. laička.
Da, postoje. Homeopatske brčkarije, koja su zapravo hrpa šećernih tabletica natopljenih redestiliranom vodom.
Ima još toga. Recimo 5000 tabletica aktivnog ugljena te neće ubiti. Koristi se protiv trovanja.
Računica nije laička. Bazira se na smrtonosnim dozama.

Quote:
Da li cca 2.8 grama floura ubije odraslog čovjeka?
Da li se elementi floura koji dođu u tijelo apsorbiraju tako da zauvijek netragom nestanu? Nakon koliko vremena flouridi nestaju iz tijela? Koliko su za to vrijeme dok su bili u našem organizmu negativno utjecali na sve navedeno iz prvih 10 točaka?
Ovisi je li recimo jako slab. Ovo je računato za zdravu osobu od 70 kilograma.
Fluoridni ioni se djelomice izbace, a djelomice ugrade u kosti. Na tome se temelji zaštita zubi.
Opet ti kažem, izvorska voda ih sadrži, pa nije nikoga ubila.

Quote:
1mg/l floura u vodi je 'beznačajno'. 2800 litara takve vode ima 2.8 grama floura. Ako pijemo litru na dan ispada da ćemo za do 8 godina popiti 2.8 grama floura. Kako elementi floura i flourida utječu na naš organizam i koliko mu treba vremena da izađe i da li je to uopće moguće?
Nije 1 mg/l fluora, nego fluorida.
I to što si sad izračunao podrazumijeva da se fluoridni anion ponaša kao kation teškog metala. Recimo srebro.
Ne ponaša se.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom