Pogledaj jedan post
Old 17.06.2009., 15:35   #19
Quote:
xxx22 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Jučer ujutro na gaćicama sam vidjela nekakav smeđi iscjedak. ..To mi se pojavilo i prošli mjesec, trajalo oko tjedan dana i tada sam dobila menstruaciju kad sam i trebala...
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Ja evo isto imam smeđi iscjedak već peti dan (sredina ciklusa) mada je već sada svjetlije boje. Sad jedino što sam čitala da ovulacijsko traje 24, a najviše 48 sati pa ne znam. Bila sam uvjerena da je to to.

.
Ajd, vidim da nisam jedina...
Mislim, meni već od tih menstruacijskih problema raste tlak.
Prvo - predmenstruacijsko krvarenje/iscjedak. Obično počne 2-3 dana prije menge, ali nekad i do 8 dana. Užas.
Sad u zadnje 2 menstruacije javlja se i krvarenje/iscjedak sredinom ciklusa.
Točno 13/14.dan!! Prošli mjesec je trajalo 2 dana, ovaj 3 - od nedjelje do jučer. Srećom danas je prestalo.
I naravno, sad za koji dan očekujem - predmenstruacijsko.
Meni ko da menga nikad ni ne prestane.

Naravno, ne moram govoriti da sam kod ginekologa redovita 1x godišnje, i da je prije nekih 9 mjeseci sve bilo ok.
Sad razmišljam da idem odmah ili da pričekam još 2-3 mjeseca

Quote:
dado1a kaže: Pogledaj post
Ak ne piješ hormone , možeš probati PMS free od encijana( ima ih u DM-u cca 50kn/20 kapsula ).
One su na biljnoj bazi .Sastav - suhi standardizirani ekstrakt konopljike(Vitex agnus castus).Pije se ujutro na tašte 1 kapsula dnevno.
Koliko sam shvatila, sjeme konopljike djeluje tako da omogućava žlijezdama sa UI da se vrate u normalu i na taj način se i hormoni vrate u normalu..Dakle , ako ti ne pomogne neće ti niti štetiti...
Quote:
dado1a kaže: Pogledaj post
Piše da se terapija treba provoditi 6-18mjeseci.Ja sam ih pila redovito 6mj , u kombinaciji sa čajem od kadulje ( 1 šalicu natašte,bez šećera 2 mj u komadu ,a zatim pauza sa kaduljom , nastavila sam sa čajem od metvice i stolisnika )napravila pauzu sa vitexom, i u toj pauzi je došlo sve na svoje mjesto...
Za taj ekstrak sam već čula! Moram probati to definitivno!
Znači - svaki dan (bez obzira na ciklus) si pila ujutro 1 kapsulu 6 mjeseci? I još ove čajeve? Ja stolisnik ponekad pijem protiv grčeva. Jesi pila metvicu i stolisnik zajedno ?? ili svaki čaj posebno... mogu li npr. stolisnik piti ujutro a metvicu navečer (i inače je pijem, naizmjenično kamilica-metvica, svaku večer)...
Sori na gnjavaži.
sagena is offline  
Odgovori s citatom