Pogledaj jedan post
Old 30.07.2005., 10:41   #8
Quote:
Blixa kaže:
Koliko sam ja upoznat u Hercegovini se uopce nije nista desavalo dok nije pocelo u srednjoj Bosni!

Muslimani vole povuci tezu kako su sebicni Hercegovci sve to pokrenuli ne mareci za Hrvate u srednjoj Bosni,sto jednostavno nije istina.

Mozda je to njihov nacin skidanja sa sebe odgovornosti za S. Bosnu,hercegovci i HDZ su krivi sto je taj narod protjeran.

Ono sve sto Nordea opisuje se i desilo i normalno je da je za svaku osudu,samo bi nasi dragi bosnjaci trebali pomiriti se sa cinjenicom da su i oni znali prvi negdje napasti i prestati glumiti neku glupu "zrtvu" rata.
Cekaj, a meni ne ide u glavu da su muslimani zapoceli sukob kad su se vec borili protiv ortodoxa? Mislim nije li to glupo zapoceti jos jedan sukob ovaj put protiv katolika dok istovremeno se boris na drugoj protiv ortodoxa i Srbije koji su bili u to vrijeme naoruzani do zuba? Ne, sve je pocelo u Karadjordjevu i zavrseno je u Grazu. Tudjman nije krio da zeli dijeliti Bosnu sto je cak i crtao Ashdownu na salveti i zrtvovao je katolike iz Bosne gdje god je stigao i gdje mu je trebalo i sta tu nije jasno?
Sting is offline  
Odgovori s citatom