Tema: Mediji u BiH
Pogledaj jedan post
Old 02.06.2007., 08:38   #5
Kasnije ću odgovoriti na pitanja teme ali prvo vam moram nešto ispričati:

2002. godine prilikom nekog službenog u Zagreb morao sam svratiti u RTRS (PTPC) u Banja Luci kad tamo kažu to ti je u Banskim dvorima.

OK, mislim ja, ali zar nije tamo skupština?

Kad ja tamo, dadnem portiru (faca ruralna, uniforma zgužvana, neobrijan, masan) ličnu kartu, uh kad je vidio da nisam Srbiiiiinnnnn, ljudi moji, ja dugoooog pogleda. Ko da je vidio vanzemaljca.

Eh nekako ti uputi on mene u prostorije te RTRS (u sklopu skupštine, naravno tada se na sva zvona zvonilo kao i danas o objektivnim, nezavisnim itd. medijima), a ja sam treba da im uručim neke reklamne TV spotove i tako obreh se ja u jednoj prostoriji koja je kao "studio" (soba 5 sa 5 nekakve krpe po zidovima vise i ima na jednoj strani stolica i pult za voditelja sa mikrofonom). Na dva suprotna zida su vrata. Kroz jedna sam ušao a na druga treba da izađem u neku susjednu prostoriju. I tako ja kroz ta druga vrata kad ja direkt izađoh u salu za press konferencije. I da bih prošao dalje morao sam bukvalno iza govornice i kroz scenografiju (ono po uzoru na pentagon ili američki kongres ).

I tako iz jedne sobe u drugu sve si malo u skupštini malo u RTRS-u. Ljudi moji bio sam u svakakvim medijskim kućama ali ova mi je ostala u neizbrisivom pamćenju.

Onda sam se sjetio nekih par emisija te RTRS koja je pričala o nezavisnim medijima i sl. sranjima.

Zamisli sad tu situacije: novinar napiše neki komentar, pola skupštine ga sluša prije nego li je išta i emitovano i onda mu uleti nekakav zastupnik ili predsjednik skupštine i nadrobi mu se.

Ne znam, ja sam se, poslije smijao sve do Zagreba, a i dan danas kad god gledam tu TV stanicu i njihove političke emisije, pa poslije toga red narodnjaka sjetim se odakle se emituje taj program.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline