Pogledaj jedan post
Old 01.07.2011., 15:41   #93
Već smo zaključili da je nemoguće provjeriti uskrsnuće, odnosno možemo provjerit uskrnuće nekih drugih osoba, siguran sam da bi rezultat eksperimenta bio negativan. Radi se o povijesnom događaju kojeg ne možemo provjeriti, isto kao što ne možemo provjeriti je li jučer u mom dvorištu bila neka mačka(to je recimo jedan vjerojatan događaj). Događaj(uskrnuća) je naravno nevjerojatan, i nije sličan ničemu što smo ikad vidjeli, zato se i radi o vjeri.

Nisam rekao da vjeruješ u pastu za zube, nego tvoje kritičko razmišljanje(kojeg posjeduješ jer nisi teist) očito ne upotrebljavaš na nizu proizvoda u životu i ne znam čemu ti onda služi. Tvoj život je pun nekih uvjerenja za kojie sigurno nemaš dokaz, niti si se ikad pitao o istinitosti istih. Problem je što večinu stvari mi osobno ni ne možemo poznavat, a očito je da ne možemo znati sve. Postoje i dokazi za to(mi kao ljudi ne znamo niti ćemo ikad znat sve, npr. godel). Inače, istraživanja govore da su vjernici skloni manje vjerovati u razne pseudoznanstvene i pseudoduhovne teorije(horoskopi i sl.).

Tvrdiš i dalje da vjera u Isusa povlači automatski i slijepu poslušnost prema svakome tko tvrdi da ga predstavlja, nisi to baš uspio dokazat. Često se događa da dvije osobe koje 'predstavljaju' Isusa tvrde suprotne stvari, u tom slučaju nemoguće je bit poslušan prema obje osobe, povijest je prepuna primjera di se razni crkvenjaci nisu baš dobro proveli među narodom. Problem autoriteta nije nikako vezan samo uz Crkvu. Isusov život i poruke mi baš i nemaju veze sa poštivanjem raznih autoriteta, ali očito je da ne raspravljamo o istim stvarima.

Zadnje uređivanje Supekovac : 01.07.2011. at 15:49.
Supekovac is offline