Pogledaj jedan post
Old 05.07.2011., 21:14   #56
Znam da i ove stvari poput statuta, imena, logotipa, odabira predsjednika, web stranici... treba napravit, ali imate li vi vec nekih ideja o prvim konkretnim koracima vezanima za vas cilj? Jeste li mozda mislili okupit za neki okrugli stol ljude poput Marije Duljkovic ili ostale ljude koji su se javno profirirali kao strucni ljudi koji su protiv ovakve bankraske samovolje? Ako mogu dat savjet, sto brze/bezbolnije odaberite tajnika/predsjednika, glasnogovornika i podjelite nadleznosti za ove operativne sitnice, vecina ostalih bi trebala guglat i trazit STRUCNE SAVEZNIKE te ih pokusat okupit ili cak skupljat lovu da se plate nekakve konzultacije, pa i kod "neprijatelja". Treba nac pravnika koji bi vas konzultirao/zastupao i trebao dobro poznavat problematiku. Osnujte nekakvu PR task grupu koja bi se bavila time da izborite "publicitet", koji bi osvarivali kontakt sa medijima i borili se za "minutazu". Pokusajte nekako doc do informacije koji clanovi udruge poznaju koga, mozda netko moze doc do zvucnijih imena koje bi mogli htjet kontaktirat...
Imate jako puno posla, zao mi je sto je vecina postova na ovom topicu vezana za statut (nije nebitan!) i o tome hocel web stranica bit na besplatnom web serveru ili nekom na kojem se usluga mora placat. I netko tko sjedi u Osijeku moze dat svoj doprinos i razmisljat kako pomoc.
I pokusajte nekako prositit vasu bazu. Ja nisam CHF duznik, nisam ni Euro duznik. Dapace - "uzivam" u visokim kamatama na depozite, ali u borbi protiv banaka sam saveznik a vjerujem da nisam jedini, pokusajte mobilizirat i ljude van vase uske interesne skupine. Pokusajte uspostavit kontakt sa vec postojecim udrugama, sto formalnim sto neformalnim: od potrosackih udruga pa do udruge Vedrane Rudan. Vidite sto su oni do sada postigli, gdje su zapeli, koji su problemi...
Puno posla imate i bitno je da svatko shvati da moze dat svoj doprinos za vasu platformu.
FileExplorer is offline