Pogledaj jedan post
Old 20.11.2011., 21:35   #79
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Tko si ti da tvrdiš da nečega nema?
Zdravorazumska osoba koja čita, vidi i zaključuje na temelju stvarnih podataka.
Dakle, NIbiru i Elenin nisu ničime dokazani (ni pokazani) po onome što alternativci pričaju. Fizički ne postoji niti jedan dokaz. Eh, to očito nije dovoljno, pa se priča prebacuje na "više" sfere i duhovnu dimenziju.

Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Dakle moderatorska politika na pdfu alternativa je takva da mod zaključi da nečega nema i onda se o tome ne treba pisati, makar tema zanima mnoge, pa i mene na primjer?
Ne, uopće. Ne znam odkud ti takva ideja. Ja, kao mod, imam i svoje viđenje i mišljenje kao i svaki drugi forumaš.
Tema koja te konkretno zanima postoji na forumu već godinama i onaj koga o tome nešto interesira slobodan je čitati.

Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Upravo ovaj tvoj post ilustrira problem moderature na ovom pdf-u; ne može mod odlučivati o čemu će tupiti korisnici, nego im mora omogučiti da slobodno i komotno tupe o čemu god žele, dokle god nikoga ne vrijeđaju.
Tako je. Dakle - smanjite prepucavanja, svađe, podjebavanja, trollanje i sve će bit super.

Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Tko si ti da određuje koja je tema besmislena, ako ima korisnika kojima je smislena?
Ammmm.. Mod?

Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Po kojim kriterijima određuješ što je besmisleno?
Zašto misliš da odlučujem samo ja? Nije ti palo na pamet da se zajedno dogovaramo o nekim aktivnostima?
Kriteriji što više objektivni, jer da nisu, pola tema ne bi ni postojalo. Razmisli. Ovdje se teme rijetko zatvaraju, a to je 99% onda kada već postoji takva tema.

Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Meni je npr. pola forumskih tema besmisleno, pa ne svraćam na njih i puštam na miru one kojima je zanimljivo ono što je meni besmisleno.
Nema ih više, otišli su ili su već banirani. Pa nema više tko prijavljivati.
I? U čemu je problem? Samo, za razliku od tebe, ja moram pogledati sve teme na ovom pdfu.
Neka prijavljuju oni koji su ovdje. Nije da nemaju klonova.

Quote:
šmokljanica kaže: Pogledaj post
da se mene pita, ja bih ti zbog ovog gore ukinula status moderatora.
A ma daj? Dakle, mod mora pošto-poto podržavati alternativne ideje?

Npr.: Iza horizonta će se pojaviti dvostruko sunce koje će za 10 dana spržiti život na Zemlji. Prođe 10 dana. Ne desi se ništa.
Javim se par dana iza i kažem da sam pogriješio u izračunima i dam novi datum. Prođe i taj datum. Javim se opet i kažem da sam zajebao. Počnem pričat kako nisam to ozbiljno mislio i da je to samo simbolički prikaz deevolucije čovječanstva. Ponovo dam neki datum. I ponovo ne bude ništa. U međuvremenu i dalje mantram o deevoluciji.

To je standardni MO i da - takva osoba ima blago rečeno prebujnu maštu.

Quote:
Sondek kaže: Pogledaj post
@Bat

Potpuno je nevazno sta ti ili ja smatramo besmislenim. Moze li se bar postovati cinjenica da je nekom nesto bitno/interesantno/intrigantno? Moze li? Il je potpuno u redu upakirati "serem ti se na glavu, glup su kurac" post i ti ces zakljuciti da tu ne mozes nista?

Alternativci trebaju moderatorsku zastitu od ostalih zbog stereotipa, etiketiranja, predrasuda, nepoznavanja materije i opcesprdackog nastupa prema njima. I stare dobre kuture iliti pristojnosti. Tj. nedostatka iste.

Jebote branim ovdje tu alternativu, a totalni sam skeptik. Znas zasto? Jer vidim sta se radi. I nervira me.

Da se vise ne natezemo, molio bih iskren odgovor od modova: smatrate li da smo NSS, ja i jos par ljudi ovdje u krivu u svojim stavovima o stanju pdf-a? Da ili ne? Da ne trosim vise vrijeme uzalud i odem, ne znam, buljit u nebo.
Niste u potpunosti u krivu, međutim situacija na pdfu je postala "napeta" otprilike tada kada su alternativci počeli sa mantranjem u krug. Konkretno, ništa od "ideja" se nije ostvarilo. Ništa. 0. I onda se takva situacija počela "opravdavat" i krenuli smo otpočetka. Uz standardno offtopičarenje, vrijeđanje i trollanje. To je zaista tako, nije riječ o nikakvoj zavjeri niti o "borbi" skeptika i alternativaca.

Alternativa bi trebala sugerirati nešto drugo i novo naspram već postojeće teorije, a prosipanje nebuloza iz šupljeg u prazno TO NIJE.

Inače, ja nisam banirao Kostelca, a u infractionsima mu piše tko jest i zašto. EOD o njemu i tome.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom