Pogledaj jedan post
Old 22.11.2011., 12:13   #100
u švedskoj je obavezan rodiljni za muškarce u trajanju od 2 mjeseca.. čini mi se da su im ta 2 mj. plaćena čak i ako inače ne rade, ali to nisam 100% sigurna. moguće da čak taj period je i mama na rodiljnom, jer svrha tog "očinskog" je da se što više poveže obitelj (kod njih se, nakon što se beba rodi, mamu i tatu zajedno s bebom smjesti u bolnički hotel gdje provedu zajedno prvih nešto dana, uz patronažnu na raspolaganju non-stop).

super je to stvar, ja bih osobno volila da i kod nas postoji tako nešto, samo ako bi otac bio sam na tom rodiljnom, sve me strah kako bi se pojedina dječica provodila.. nije sve u znati promijeniti pelenu i dati jesti, dijete i uz čisto i sito dupence može biti emotivno zapostavljeno.
s druge strane, ne znam kojih 2 mjeseca bih izabrala vratiti se na posao, a da je mm s malom bio kući.. prvih 6 mj samo dojenje, pa dok krene dohrana i uspije izdržati bez cice 8-9 h, već ima godinu. čak i da je na adaptiranom bila, mislim da bi me samo s puškom netko maknuo od nje na cijeli dan. bilo bi super da kad dijete napuni godinu, mama ide na posao a tata bude još 2 mj. kući i usput laganini obavi adaptaciju
foresst is offline  
Odgovori s citatom