Tema: Med
Pogledaj jedan post
Old 24.02.2015., 12:52   #166
pozdrav! ako može netko objasniti ovu situaciju s medom.

ovako, kupio sam od jednog pčelara prije dva mjeseca med i to dosta teglica od jednom. neke je navodno počeo topiti, ali sam mu rekao da ne treba jer nemam ništa protiv kristaliziranog meda. kad sam ih preuzeo, tako je i izgledalo, par teglica je imalo otopljeni med, ostatak je imao kristalizirani med i to se moglo lako vidjeti.

nešto se odmah koristilo i stvarno nisam imao nikakvih primjedbi, trošili smo i otopljeni i kristalizirani med i sve je bilo ok.

teglice sam držao u podrumu na mračnijoj polici. prije par dana sam išao po novu teglicu i vidim da je med "iskipio" iz teglice i dosta ga je izašlo van, a u drugoj teglici se napravila nekakva separacija, pa je donji dio teglice gust, kristaliziran, a gornji je jako tekući.

te dvije nisam otvarao jer ih mislim vratiti na reklamaciju, da li netko zna zašto je do toga. nikad nisam doživio da med tako izgleda. inače, taj čovjek se bavi pčelarstvom od kada ja znam za sebe i vrlo često sam kupovao kod njega, nikad nikakvih problema.

jednu teglicu sam dao prijateljima i ista stvar se dogodila, s tim da su oni teglicu otvorili i rekli da ima malo drugačiji, jači miris, ali su je potrošili i nikome nije bilo ništa.
kazoj is offline  
Odgovori s citatom