Pogledaj jedan post
Old 15.02.2005., 20:27   #14
ERROR TZ 613692MD-2848 (SF priča koja se možda događa u nekom nama paralelnom svijetu

Prozvali su nas.
Svatko prisutan prepoznao je svoj broj i odazvao se.
Neodazivanje se sankcionira.

Ja sam ERROR TZ 613........humanoid.

Rekli su da u Vrlim Vremanima koja su daleko iza nas, da su se takve greške u Sustavu dozvoljavale.
Sada više ne.

Zakon i Sustav su se promjenili. Situacije i prilike su se promjenile. Primjerci bilo kakvog svjesnog života, bilo humanoidi ili ne, koji ne zadovolje proglašeni su ERROR-ima Sustava.

To je Univerzalan Zakon.
Humanoidi poput meni najčešće imaju tu grešku, ona je jedna od mnogih i mogućih. Mi smo jednostavno takvi, ...loša roba...servisa nema, garancije nema. Sustav se štiti sam. Pogreške takvog tipa za njega mogu biti kobne.

Sustav je mudar, on misli za sve, i o svima.
Sustav ne griješi, on ispravlja greške na najbolji mogući način za sebe i za one koje griješe. Sustav je pravedan i djelo je sabrane Vječne Mudrosti u realitetu. Sustav je samo dio Univezalnog Zakona koji vrijedi. Pojedinac koji se ne odazove na Univerzalne Zakone koje tvore Sustav kažnjava se bez milosti.

Sustav ne trpi pogreške, on ih eliminira. Tako je programiran.
Kažu oni koji su se potrudili da saznaju nešto o tome da niti sama Priroda nekad nije trpila pogreške. Svi deformirani, nesposobni, oni koji nisu sami mogli funkcionirati na bio koji način....oni su svi umirali. To je bilo pravilo Prirode...to je bilo dio njenog Zakona.

A onda su se u to sve umješali humanoidi.
Prije nego li su uništili Prirodu, dali su šansu svim greškama prirode da žive. To su nazvali humanizmom i bili su ponosni na to svoje dostignuće. Bili je to civilizirano ponašanje.
Praksa je ipak odstupala na više načina.
Humano odstraniti je bilo drugo ime za humano ubijanje zbog moći, novca, zbog religije, i zbog vode i hrane. Zato je Sustav vođen Vječnom Mudrošću odbacio religiju, novac i hranu koja zahtjeva ubijanje.

No sama Priroda je nestala, uništena je bjesomučnim odstranjivanjem, a sa njom je nestala i civilizacija.
Nestali su i nesposobni, deformirani koji su imali nekakve šanse...ostali su samo moćni bez obzira na deformiranost ali samo oni, sposobni.
Njihova moć dozvala je Vječnu Mudrost. Sustav je bio rođen za dobro svih.

Mi se ne sjećamo tog doba.
Mi ga nismo proživjeli.
Mi smo davni potomci tih sposobnih humanoida koji su dobili milost Vječne Mudrosti.

Sustav je sada taj koji je nužan za opće dobro i u korist svih.
Usmjeruje one koje griješe, usmjeruje njihovu djelatnost na druge razine. Pogreške se prvo opominju, a ako opomena ne urodi plodom, oni koji griješe dobivaju naslov ERROR i svoj broj.
Tu se postaje broj bez obzira na zadržanu svijest.

Učestalo ponavljanje grešaka se kažnjava izgonom. Izgon nije trajan. Ako Sustav odluči povlači se kazna, svatko ima šansu za
promjenu, to je Univerzalan Zakon.
Smrt je zabranjena kao kazna. Nema namjerne smrti do normalnog okončanja života. To se strogo poštuje.
To je Zakon Sustava.



Brod za kažnjeničku koloniju odvozi nevoljnike na predviđenu planetu. Svaka greška ima svoju planetu. Rad je najteža i najniža razina, nju najčešće dobivaju humanoidi.
Kažnjenicima se ne brišu dio svijesti koji ih navode na pogreške.
U njihovu svijesti ipak se umeču novi sadržaji.
Sadržaji koji ih navode da griješe ne smiju se brisati, jer kazna ne bi bila funkcionalna, oni ostaju da bi se miješali sa novoumetnutim sadržajima i na taj način natjeralo bi se da kažnjenici sami nadođu zašto su kažnjeni.
To je Univerzalan Zakon.

Pitam se je li moja greška zaista velika, da li zaslužujem takvu kaznu?

Emocije....kao što je ljubav velika je i u mene teška pogreška nazvana ERROR TZ 613....opetovana greška koju Sustav ne trpi. To je nepotreban, arhaičan ostatak funkcioniranja humanoida, to je ometajuća razina koja utječe na svijest, posve nepoželjna reakcija i klica svakog nepoštivanja Sustava.
Kao takva mora biti uništena.
Iskazivanje ljubavi je najveći neprijatelj jer slaže potencionalno opasne sadržaje u našu svijest...ljubav je prejaka emocija.
Postoji samo pažnja i poštovanje koje se može izreći i koje se može drugome dati.......to je dostojna zamjena.
Humaniodi teško brišu iz svoje svijesti te i takve emocije, i naš genetski kod je još jak. Srca još nisu savladala neke nove Zakone.

Nekad davno ljubav je bila dio naših predaka.
Sad ju je Mudrost Sustava svela na najmanju moguću mjeru....Vrla Vremena su odavno nestala.


Brod se otisnuo u beskrajne prostore, natovaren svojim sadržajem. Naši hologrami stoje pohranjeni u arhivi kao spomen na nas same, na nas koji putuju na mjesto svojeg izgona.
Oni druge opominju kako prolaze oni koji se ne znaju boriti sa sobom sa svojim zaostacima iz davne prošlosti.

U nama koji smo izgnani, ostaju mnoga otvorena pitanja.
Tko zna sve odgovore i koji su odgovori istiniti.....to zna samo Univerzalni Zakon Sustava koji je donešen iz nečijeg tumačenja izvora Vječne Mudrosti.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom