Pogledaj jedan post
Old 21.02.2007., 02:33   #1
zasto se i dalje debljam?

Ovako,danas sam se nakom tjedan dana vagala i vidla da imam 62.5 kg na 172 cm sto me totalno sokiralo jer sam inace bila na 60.5 kg i zeljela sam jos ic dolje kilu-dve. U teretani treniram 2 puta tjedno po 1.5 h, idem na box 2 puta tjedno, na trbusni ples jednom i jos uz to trcim jedanput tjedno (oko 8 km cirka). Uz to se znam otic i rolati,plivati a i secem psa svakodnevno iako znam da nije to bogzna kakva potrosnja kalorija.
Jelovnik sam si full smanjila i otprilike to izgleda vise-manje ovako:
dorucak- muesli bez secera sa sojinim mlijekom
meduobrok- voce, jabuka ili naranca najcesce
rucak- ili neka integralna pasta (pola tanjura ak ne i manje) ili malo mesa il neke rize(takoder integralne) sa salatom. Fast food ne jedem osim pizzu koju si rijetko priustim, a kad si i priustim, ne bude vise od 3 trokuta.
vecera (prije treninga)- krekeri (2-3) ili sl. s 30 g posnog sira i nekim povrcem
i onda nakon treninga znam popit onaj proteinski shake (ali popijem manju dozu).
Slatko izbjegavam vecinom al recimo da prosjecno dnevno pojedem kockicu cokolade i 1 integralni keks (treba mi vlakna pa sve papam integralno ).
I cokolino mi se zna desit umjesto posnog sira za veceru ali isto u manjim kolicinama i sa 0.5 % mm mlijekom. Ak nekaj grickam, to su obicno grozdice ili bademi.
Jogurte ponekad pojedam kao meduobrok,ali one s 0.1 mm.
Pijem vecinom samo vodu (oko 2 L) i zeleni caj-nezasladeni.Ni cappuccino si vise ne priustim tolko .
Kalorije si racunam na jednoj stranici i prosjek mi je dnevni oko 1500 kcal sto znam da je premalo ali sam nekad bila na 900 kcal i mrsavila...
Shvacam da nisam sad ja debela ili nesto ali me zanima zna li mozda netko sta bi trebala promijenit da se ne debljam????

P.S. Problema s hormonima nemam.
cutiee is offline  
Odgovori s citatom