Pogledaj jedan post
Old 31.01.2009., 22:26   #1
Kvrgica ispod vrata

Prije jedno pola godine primjetio sam da pocinjem dobivat gusu malu ispod vrata. Mislio sam da je to jer sam se udebljao(teretana+prehrana)+da mi se razvio misic ispod vrata od naprezanja al izgleda da nije. Izvadio sam krv koja je u najboljem redu(sve je u ref. intervalima). Poslije tog dva dana tj jucer sam isao na ultrazvuk koji je pokazao ovo:

Na ucinjenim ehogramima desni rezanj mjeri 37x15x18,4mm nehomogene je ehostrukture difuzno lako hipoehoičan sa traccima izoehogenih odjeka, straznji rub nepravilan.

Istmus mjeri 20x17x3,4mm lako je hipoehoičan.

Lijevi rezanj mjeri 38x17,4 x16,9mm slicne je ehostrukture kao i desni rezanj stitnjace.

Lijevo submentalno se vidi hopoehogeni cvor koji mjeri 26,5x22x20 mm odvojen hipoehogenim rubom, a u medijalnoj liniji submentalno se vidi sonolucentni cvor koji mjeri 6,5x4x5mm.
Orijentacijskim pregledom prednje regije vrata juguluma i natkljucnih jama ne vidi se drugih povecanih limfnih cvorova niti abnormalnih tvorbi.

Dg: nodus colli lat sin
Potrebno je uciniti citolosku punkciju pod kontrolom UZV



E sad me zanima koji bi ovo kurac znacilo, nije valjda da imam neku bolest stitnjace ili nesto. Sto uopce znaci da je ona difuzno povecana dali to znaci da je nesto nepravilno sa njom ili to moze cak biti normalno? Inace u zadnjih 2 mjeseca sam bio pod dosta velikim stresom zbog jednog razloga, al sad je to proslo(prije 3 tjedna). Dali bi to mozda imalo nekakve veze s time?
Inace kako sam vec rekao primjetio sam to prije pola godine, ako ne i vise, al cijelo vrijeme sam mislio da sam se udebljao ili da mi se razvio misic ispod vrata od naprezanja(malo vece tezine). Iako i sad mislim da sam razvio malo misic jer ga moku kontrolirat tj napet pa da iskoci dosta...

Inace nemam neke posljedice od tih bolesti stitnjace, napet jesam takav sam oduvijek nikad ne mogu stat na miru, al nisam bezvoljan, niti sam umoran cesto(naravno jesam kad nisam spavao dosta itd). Nikakve bolove nemam znaci sve u redu sa mnom samo sam to primjetio ispod vrata pa eto

Sta mi se pise?
gleme1 is offline  
Odgovori s citatom