Pogledaj jedan post
Old 15.01.2009., 17:31   #4
Quote:
TNG kaže: Pogledaj post
Vrijedi li u dugorocnom smislu zaostravanje odnosa među ove dvije etnicke skupine ako se zna da ce one i nakon ovih godina i nakon mozda cijelog stoljeca ,i dalje zivjet zajedno
Dal je mrznju izrodio narod ili je mrznju i netrpeljivost izrodila politika a kasnije poprimio narod
Kome se zapravo isplati da pogorsa odnose među susjednim skupinama i zasto ?

Ono sta je simptomaticno za cijeli svijet je da svak tko pokusa iskoristit slabosti svog susjeda a nije i sam dovoljno jak i velik da susjeda brojnoscu i gospodarstvom sisa na veliko , propadne i sam sebi nanese stetu na neki nacin

Politika se valjda pretace i na narod i iz naroda i sve to izgleda doprinosi onoj tezi da su ljudi ovce bez vlastitog JA , skloni poprimanju extremizma i kad ga zapravo ne zele poprimit

Svako zahladnjenje odnosa donosi međuljudsku ksenofobiju , temeljenu na etnickoj pripadnosti ili geografskoj pripadnosti , dal je to sve uopce vrijedno ?

Meni se osobno ovakve situacije gade , gadi mi se i extremizam koji cesto izađe iz zone RH a i gadi mi se extremizam koji je zahvatio sadasnju slovensku politiku
Mozda to nije onaj iskonski extremizam koji podrazumijeva nasilje i slicno , ali je to extremizam koji ne podrzava dogovor i velica ksenofobiju među ljudima


Zalosno zapravo
zalosno je zapravo, narode koji imaju organizirane i funkcionalne drzave nazivati etnickim skupinama. na prvi pogled zalosno a u stvari zlonamjerno do koske kako kazu braca srbi.
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline