Pogledaj jedan post
Old 09.11.2008., 13:53   #18
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
ovaj Božić provodim kod dečka i njegove mame u Škotskoj i dogovor je da se napravi na Badnjak njihova hrana a na Božić naše.

Osim purice s mlincima i sarme, ne pada mi na pamet nešto drugo, molim vas za neke ideje i savjete, znam da je još dva mj do tada,ali, eto skupljam ideje.

Dakako, i ideje za kolače dobro došle. Hvala.
Trebala si ti kuhati na Badnjak i napraviti im nekoliko lijepih jela od ribe, ali kad već mora meso ...
Moj prijedlog od tradicionalno naših jela je pašticada s domaćim njokima ili domaćim širokim rezancima, s pašticadom nemaš puno posla, ionako se mora lagano krčkati. Njoke možeš kuhati ili praviti malo veće pa ih umakati u jaje i mrvice i pržiti, kao hruskavci su apsolutno neodoljivi ili možeš napraviti okruglice od starog kruha uz dodatak sušenih vrganja da budu malo egzotičnije.
Drugi prijedlog je patka ili guska (ako vas je više) na podvarku od kiselog kupusa, a kao prilog pečeni krumpir u pećnici podliven kiselim vrhnjem.
Treći prijedlog je svinjska pečenka punjena suhim šljivama namočenima u domaćoj rakiji, a kao prilog kiseli kupus u bijelom vinu i krumpir u bilo kojoj varijanti.

Od kolača bih ispekla nekoliko suhih koji mogu stajati, a svakako bih poslužila za kraj jednu rožatu ili slatku štrudlu od svježeg sira ili jabuka, a kada bih se baš jako htjela praviti važna dotukla bih ih s međimurskom gibanicom!

PS Svaka čast svima, ali meni je francuska salata sve samo ne blagdansko jelo i nikada ne bih to poslužila na dan kad želim predstaviti hrvatsku kuhinju.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom