Pogledaj jedan post
Old 13.11.2010., 12:06   #96
Quote:
bubulino kaže: Pogledaj post
pozdrav..
istekao mi je ugovor o radu na određeno 31.10. od 18.10 sam bila na bolovanju. otvorene doznake sam početkom mjeseca dala poslodavcu zbog obračuna plače.
rečeno mi je da mi se ugovor neće produžiti i dobila sam odjavu i knjižicu. kako sam pravo na bolovanje imala do 6.11 odlučila sam ga ne koristiti do kraja na teret hzzo jer nisam znala hoće mi to umanjiti naknadu na burzi ( 5 god i 10 mj. staža imam u toj firmi bez prekida) već sam ga zaključila sa 31.10 ( dr. opće prakse mi je napravila ispravak doznake) i prijavila sam se na hzzo i na burzu 11.11. bez bolovanja pošto je ono zaključeno.
da li sada moram ponovno javiti u firmi da imam drugu ispravljenu doznaku jer ona prva na kojoj nije zaključeno bolovanje je već u poslodavca i kamo je oni dalje šalju.....
unaprijed zahvaljujem.
Novu ispravljenu doznaku obvezno treba dati u firmu, jer je to bolovanje na teret poslodavca, koji refundaciju isplaćenog bolovanja potražuje od HZZO.

Inače, niste trebali na svoju ruku prekidati bolovanje, ovako bi dobili na svoj račun još tih 6 dana (ili koliko bi Vas liječnik držao na bolovanju - max još 30 dana po otkazu) od HZZO, te bi Vam HZZO upisao i 6 dana mirovinskog staža.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom