Pogledaj jedan post
Old 23.03.2011., 21:48   #6
Quote:
Vespera mala kaže: Pogledaj post
Hvala vam dragi domaćini!
Ma zapravo mi je najbitije da mi djeca mogu sama u školu, e sad, javni gradski autobus baš i nije pogodan za te namjene, pa makar bio i zabadava pokaz. Ne mogu si zamisliti svojeg sitničkog klinca sa torbom na leđima kako ga naguravaju po busu.
Skuplji plin, komunalije...? Skuplji od čega, zagrebačkog? Trenutno sam u Svetoj Nedelji (polako se prikradam Samoboru), pa je grijanje jako skupo, smeće odvoze jednom tjedno, a kad bi imali državnu kanalizaciju voda bi bilo isto kao i u zabregu. I prirez. A djeca idu u školu cufus po cesti po kojoj vozi autobus, a uz koju teče drekriver, škola nema organiziran produženi boravak.

Dakle, ako sam dobro shvatila...
Gradski prijevoz je organiziran zapravo kao međumjesni, odnosno busevi koji voze od "periferije" staju usput na gradskim stajalištima, a svi se skupljaju na autobusnom kolodvoru. Kako se plaćaju karte, za vožnju od stanice do stanice ili po zonama? Je li karta vremenski ograničena ili kad siđem sa busa više mi ne vrijedi? Pokaz vrijedi za sve linije ili samo za odabranu?

Kaj se tiče prireza, zagrebačkih 18% je jako puno. Zagreb je jako gužvasti grad, živčan, bučan. I uz silan prirez koji se plaća neuredan je i zapušten centar, žalosno je to
poz... gradski prijevoz je jedna velika koma i skup do bola iskreno ali ovako ti ide. Po samom gradu nema autobusa . busevi voze dakle u okolicu i prema zagrebu.. Karta je skupa i kad sides sa busa vise nevrijedi.. placas po nekim takozvanim zonama ali i po nahodenju sofera.. ja sam nekidan platila od kolodvora do juznog naselja 5 kuna a juce mi je drugi tip zaracuno 10 a to ti je samo jedna stanica voznje.. pokaz ti vrijedi iskljucivo za liniju za koju ga kupis.. Moja mama kupuje pokaz od strmca do zagreba i moze se voziti samo na toj relaciji a kad ide busom za samobor placa kartu (ako se neuspije prosverat na pokaz) i placa je 540kn- bolesno!!! Sta se tice skole perivoj spada pod skolu samobor i toga se drze jer su i skole napucene.. dijete ti iz perivoja ide busom do kolodvora a kasnije pjesice nesto manje od 1km do skole.
__________________
ŽELIM, A ZNAM DA I MOGU!!!
malateta is offline  
Odgovori s citatom