Pogledaj jedan post
Old 24.12.2002., 10:34   #96
Daleko od toga da su oni vodili samostalnu politiku, pogotovo Litvinov, ali sasvim je neutemeljeno tvrditi da su Francuzi i Englezi željeli rat između Rusa i Njemaca, baš zbog toga kaj su znali da će se Nijemci prvo okomiti na njih, da se MORAJU okomiti na njih ako žele nakraju zaratiti s Rusijom.
Ostali ministri vanjskih poslova su imali puno veću autonomiju rada neko ruski, i da su iskreno željeli i radili na tome zdušno mogli su pokrenuti nekakav pakt protiv njemačke, jer nezaboravimo da su Junkeri (Pruska veleposjednička aristokracija koja je činila največi broj oficira u Wehrmachtu) tradicionalni saveznici Rusa, bez obzira na društveni sistem koji u Rusiji vlada, a ti isti Junkeri nisu voljeli Francusku niti Englesku. Još jedna razlog zašto je Francusko Englesko Njemački rat bio neminovan prije napada na Rusiju.

A Engleska garancija Poljskoj? Kako se to uklapa u tvoju shemu?
Da su stvarno željeli obraćun komunista i nacista to nikada nebi napravili jer kako i gdje će Nijemci doći do SSSR-a ako ne preko Poljske, a u tom slućaju ne gine prvo Rat u Evropi pa tek onda Rusija. Nije li tako?
Dobro, ja se tu raspisujem naveliko, pa daj si onda i ti malo truda pa konkretiziraj te svoje tvrdnje pa da i ja mogu malo čitati i komentirati. Zanima me što imaš za reći o tome.
Koji su to Hitlerovi konkurenti. Ernst Rohm?
Potpuno opaljeni tip koji nikada nebi pokrenuo Njemce kao što je to Hitler napravio? Tko još?

Otvorio si zanimljivu raspravu pa sad nekaj više i napiši o njoj. Baš mi se malo ćita i druge.
Legion is offline