Pogledaj jedan post
Old 25.02.2013., 21:07   #93
SVAKAKO NEKA SE VRATE

Quote:
schubi kaže: Pogledaj post
dobro vece,hajde ako je tko voljan da mi odgovori,jer bas ne razumijem ovaj porez....
Znaci ljudi koji su radili u inozemstvu ,a sada zive u lijepoj nasoj i tu primaju svoje mirovine ,morajuplacati porez koji je otprilike 40 % ako je mirovina iznad 8800 kn ,jesam li ovo pravilno razumila ?
A kako funkcionira zdravstveno osiguranje,jel i to placaju posebno ili tko to placa?Pitam sve ovo jer moji roditelji planiraju povratak "kuci" iz Austrije i neznam bas koliko je pametno odjaviti se odavde ,mislim iz austrije i vratiti se na svoju grudu,mislim sve skupa totalno zalosno,ljudi zive za dan kad ce dobiti svoju ,vjerujte, mukotrpno ,zaradjenu mirovinu i vracaju se kuci da prozive jos koju godinu bez razmisljanja kako se kaze ovo,kako se zove ono, a ono ,ma fujjjjjj ,skoro da ne povjerujes .
...teško je ovdje zaista; ali ako se ljudi ne vrate onda raste sve veći razdor među Iseljenom Hrvatskom i ovom ovdje. već ovako ima puno problema i predrasuda i s jedne i s druge strane; a jedni bez drugih ne možemo jer smo jedna jedinka. mislim da se premalo na tome radilo i u inozemstvu i doma. neka vi vani isto tematizirate o ovoj problematici i stvorite neku mrežu i udrugu i mi ovdje također "povratnici umirovljenici" i onda da se stalno pratimo i nadopunjavamo, informiramo; a i s građanima koji nikada nigdje sem u Lijepoj Našoj nisu živijeli i s njima se treba dijalogizirati; da se rodi povjerenje, razumjevanje i uzajamna pomoć. a ne da svog svoga "ubija".

POZITIVNO RAZMIŠLJANJE i ima puteva prema dobrim rješenju za sve nas!
 
Odgovori s citatom