Pogledaj jedan post
Old 25.02.2013., 22:58   #97
Svaka čast Commodore, ja sam danas razgovarao sa službenicom zaduženom za inozemne mirovine jedne porezne uprave. Priznala je da u registru nemaju ni jednog obveznika. Sve one nebuloze koje navodi g. Commodore i ona je podijelila sa mnom i sama se zgražavala . Reakla je da bih trebao od osiguravajućeg društva iz zemlje iz koje se prima mirovina tražiti detaljan ispis da se vidi iz kojih fondova je mirovina isplaćena, jer je nešto poreza možda već plaćeno,a to znači da se za svaku državu posebno računa što je prekomplicirano za službenike.....Naravno, taj ispis treba prevesti kod sudskog tumača!!!! mislim da bankovne transakcije ne bi smjele biiti osnova za obračun poreza, posebno što je moguće da su u istom mjesecu dvije transakcije koje će znatno podići mjesečni prosjek. Ako su bile isplate- mirovina i "urlaub" to će se tretirati kao mirovina a zapravo se radi o "regresu" koji bi trebao biti oslobođen poreza bar jednim dijelom, ovako će se nadodati osnovnoj mirovini i vjerojatno potpasti pod 40%.... Imam još tri dana da tati kažem što da uradi jer on sam ne zna pa je tražio0 savjet od mene mlađeg, pametnijeg, koji se služi internetom i studirao je ekonomiju, a što da mu kažem: vraćaj se u Austriju !!! Što je sa opcijom das se mirovina preusmjeri na račun rođaka u Njemačkoj ili da se fiktivno odjavi iz Hr i prijavi u BiH???....
morgen is offline  
Odgovori s citatom