Pogledaj jedan post
Old 03.03.2017., 18:10   #23
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
Bagi9

kako bi objasnio suicid u trenutku ludila?
meni u familiji, jedna osoba kojoj je bila dijagnosticirana psihička bolest, ubila se u trenutku psihotične epizode.

ja znam da u tom trenutku ta osoba nije bila pri zdravom razumu.
da li takav čin po tebi nosi negativnu karmu?

kakvu uopće duhovnost imaju psihički bolesnici?
može li se to objasniti kroz duhovnost?
>da li takav čin po tebi nosi negativnu karmu?

Sigurno da joj je bilo jako teško kad je tako nešto napravila.
Moj pogled na život je da je život blaženstvo, vječna mudrost i vječno postojanje.
Život je proces vječnog razvoja koji nikad nije počeo, niti će ikad završiti i odvija se u kozmičkim ciklusima evolucije i involucije.
U tom smislu, onaj tko je napravio samoubojstvo samo je prekinuo određeni ciklus i nastavit će tamo gdje je stao. Martinus, ako ste pročitali gornji članak, govori da takvo biće neće doživljavati duhovne svjetove u onom intenzitetu kao biće koje normalno napusti svijet prirodnom smrću i da će nastaviti svoju evoluciju dalje u slijedećoj inkarnaciji.

Moje mišljenje je da su te prijetnje paklom, 'plačom i škrgutom zubi' izmislili oni koji nisu bili utemeljeni u svijesti blaženstva, tzv. Kali yuga brahmani iliti svećenici mračnoga doba.
Kad je netko utemeljen u svijesti blaženstva nije opterećeni tim pojmovima kao negativna karma. Meni to djeluje kao želja tih mračnih tipova da drugi pate jer i sami nisu došli do tog stanja blaženstva.
Martinus kaže da su duhovni svjetovi prekrasni i da onoga tko napusti materijani svijet čekaju predivna iskustva. Naročito one koji su duhovno razvijeniji i zbog toga duže ostaju u višim sferama, no na kraju svi ipak dolaze do carstva blaženstva iz kojega se inkarniraju na zemlju.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom