Pogledaj jedan post
Old 31.05.2017., 05:33   #4
Pa postavlja se pitanje zašto bi ljudi koji su tako više poznanici u brojnosti jednog sela (500,1000 ili čak više ljudi) imali uvid u privatne stvari i zašto bi to uopće sa nekim dijelio? Po meni je obolje da slike i tako ima samo uži krug ljudi kojima ti to želiš pokazati. Danas svatko ima internet vidim da je popularno stavljati svoju intimu pred toliko ljudi kao da nije dovoljan kontakt sa ljudima koje poznaš već to sve trebaš poslikati kad ste negdje i podijeliti sa ljudima koje vidiš jednom u životu ili mjesecima ne vidiš. Onda onaj Instragram ili kako se već zovekao da se ljudi imaju nekome potrebe dokazivati da bi dobili pozitivan odgovor okoline. To je kao neki Big Brother prije pojave emisije,filma onako u sličicama,zapravo se već sad rade isječci kamerama i sve se stavlja na mrežu. Poanta je biti viđen na internetu a cilj pojave vani je postavljanje sebe na internet. To odma vidim kod tipičnih ruralaca kako imaju moć da "sve znaju" tko je s kim,tko što radi,sa kime se druži i izgubiš svoju osobnost. Meni je bolje na forumu konstruktivno raspravljati nego voditi preko chata diskulsije koje se svode na trač i za to imaš širok izbor,samo trebaš kliknuti na profil. Tako sam vidio kako je ničim izazvan neki malograđanin počeo pratiti profil meni drage osobe sa pokvarenim namjerama koja nije ni znala kakve taj namjere ima. Ili npr. neka osoba koja je ortodoksna seljačina odma koga kod pozna šalje zahtjeve da bi tako mogao gledati kako drugi žive a onda poslije iza leđa ogovarati osobe koje pozna. Ili tip se snimi sa ženom u bračnoj sobi pa to bi trebalo biti nešto što je privatna stvar ,uopće ne vidim smisao postavljanja takve slike,ili slika pepeljare sa cigaretama,piva za stolom...totalno nebitnih stvari.To kad bi čak i napravio za uži krug ljudi npr. za njih 5-10 ispao bi čudan jer imam tako malo prijatelja za razliku od nekih koji imaju na stotine,tisuće a uopće si mogu misliti koji bi to bio šok i navala,ovaj si je napravio to konačno pa da vidimo što ima tu...totalno sam van tog filma.

Zadnje uređivanje Detektor : 31.05.2017. at 05:52.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom