Pogledaj jedan post
Old 02.01.2018., 19:22   #15
Dragi Samoborci da probam i tu s nadom da će se netko probudit na temi

Kao novopečeni Zagrepčani, shvatili smo da život u gradskoj gužvi, "na betonu" nije za nas, te smo krenuli u razgled okolice kako bi pronašli mirniji zeleni kutak za obiteljsku kuću s vrtom. Upravo smo takvo željeno mjesto, našli u Samoboru, točnije Maloj Rakovici. Posao nam je u Zagrebu.

Pa evo par pitanja ako netko uhvati malo vremena i volje da baci pokoji dobrodošao savjet

1. Zadnjih par puta kad smo bili na relaciji ZG_Samobor, trebalo nam je oko 30 min autom. Kakvo je stanje u "špici" za posao, imate li iskustva s nekim većim gužvama i čekanjima?

2. Koliko sam uspjela istražit, Samoborček ima dosta česte linije Samobor_Zg i nazad, cijene jesu dosta veće od Zetovih, ali ono što me više zanima je koliko traje put autobusom? Imam li dobre informacije da je pola sata brzim/direktnim linijama a oko 45 min do 1 h ako ide preko okolnih mjesta?

3. Do sad nas je svaki posjet Samoboru oduševio lijepim vremenom, vidim da ljudi spominju da je dosta maglovit grad.... jel to u jesenskim i zimskim mjesecima neko pravilo ili je sve u granicama normale?

4. Na kakvom je glasu predio Male Rakovice? Točnije, u blizini ulice Giznik? I imam li tamo negdje autobusnu stanicu za autobusni kolodvor Zg ili je najbliže pješke se spustit do centra pa od tamo za Zg?

Nadam se da ćete bit od volje za udijelit par informacija i svima sve najbolje u Novoj!
ariam is offline  
Odgovori s citatom