Pogledaj jedan post
Old 23.01.2018., 11:30   #2787
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Moja prica je dobila nastavak. Stan za koji sam potpisala ugovor zelim fakat jako dugo i nisam zelje ulazit u neke konflikte, a svijesna sam da na stan imam pravo prije bilo koga sa tim ugovorom. Nitko me ne moze prisilit da ostanem u ovoj situaciji niti ne pokušava. Mogu od svog gazde traziti da ostanem 2 mjeseca dulje u sadasnjem stanu, dok se gospon iseli i ja uselim u zeljeni stan ili odustati od svega. Moj gazda mi je odobrio da mogu ostati duze u stanu, ali to naravno moram pismeno poslati, medjutim:

Subota: Novi gazda je razgovarao sa sadašnjim stanarom o cirkusu koji je nastao, da bi mu ovaj rekao da upravo sutra ima sastanak za 3 stana u koji bi preselio od 1.3., neka ja po pitanju svog stana sadasnjeg ne produljujem jos nista.
Nedjelja:niko nist ne javlja
Ponedjeljak:ja zovem popodne da vidim kaj se dogadja. Misli on da ce uzeti jedan od ta tri stana i da ce to sutra sluzbeno potpisati, pa nam javiti, ali sad su problem ovi sto tamo izlaze iz stana. Ne mogu van prije 3-4.3,pa jel bi ja mogla ostat u svom stanu 7 dana duze.

Cuj ovo? Sad sam vec bijesna. Zavrsila sam razgovor sa recenicom da mi se javi kad bude imao sluzbene informacije, pa cemo se onda dogovarati.

Ja bi se trebala prilagodjavat 10 ljudi u toj prici. Vjerojatnost da ce mi sadasnji gazda odobrit ostanak u stanu 7 plus dana je jednaka 0..ili placas jos jedan mjesec ili ne..
Dodje mi kad mi jave nesto sluzbeno da kazem buducem gazdi da takve varijante ne dolaze u obzir. Po zakonu kak mi je rekao najkasnije 28.2 ujutro mi mora predati kljuc od stana i jedini ustupak na koji pristajem da sadasnji stanar smije ostavito tri dana stvari u jednoj sobi u stanu i tu moze spavati, ali da meni isprazni jednu prostoriju gdje cu ja spavati i stavljati svoje stvari. Ima ko kakav bolji savijet a da nisu konflikti?
Jadna ti.
Pravno je Stan do 28.02. 23:59 njihov jer placaju najam. Od 01.03. 00:00 je tvoj.
Stvar dogovora selidbe izmedu tebe i starog stanara je vasa stvar.
A stvar ti je ova, da oni hoce mirno seliti i renovirati (valjda Po ugovoru moraju bojati jos cijeli stan). 02.03. je petak pa tada bi selili, a 03.03. piturali.
Oni vide valjda da ti zelis taj stan i nadaju se da ces pristati. Ali naravno nebi platili 1 mjesec dupli najam. Predaja stana je uobičajno kod praznog stana, znaci obojano i stanovlasnik provjerava stete i ako ih ima ne vraca cijelu kauciju.
Pogotove kod selidbe na brzinu se zna odstetiti jos koji kut zida ili vrata.

Po meni ti bivsi stanari nisu normalni, imala sam i ja vec takve pa se bili dogovorili stari stanar, Novi stanar i ja, da ce stari stanar iznjeti namjestaj 31. u 1 zaklucanu parkbox U podrumu i samo kartone ostaviti U stanu do 01.!

Blizio se prvi i stari stanar ne zove za kljuc parkboxa i ja zovem njih. Na kraju su se oni naljutili i da ce oni meni tek dati kljuc 31. U 23:59. Tako da sam zbilja i tada u pratnji svjedoka bila u to vrijeme tamo, da bi uzalud cekala i opet zvala U sri noci itd.
Zavrsilo je na kraju tako da sam ja Po kljuc vozila kroz pola grada. I kada sam 1 kasnije usla u stan je bilo pola stvari Jos unutra.
Zavrsilo je sudski i ja sam naplatita skupo (jer Sam to kratkorocno i platila toliko) ljude koje su izpraznili stan i obojali ga, te 1 Dan kamion i Hotel doseljenicima i pomoc njiman da se unese stvari sutra Dan, nakon Sto se boja osusila.

Stanari su prija bili 4 godine normalni samo su se evo rastali i to je bila neka svada U koju su "umjesali" i stan.

Tebi je vazna predaja stana, znaci da je stan bez stete, ako se zelis i možes dogovoriti da ces ti bojati a ovi ti zato dati nesto za boju i trud mozda je to moguc Kompromis?

Znas li da imas pravo na Sonderurlaub ako zelis?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom