Pogledaj jedan post
Old 24.04.2010., 20:32   #92
Quote:
Vergißmeinnicht kaže: Pogledaj post
Radim više poslova od kojih je jedan vezan uz prosvjetu, drugi uz tehničku podršku i servis, treći uz lektoriranje (SC, honorarno..)

Nakon samo 4 godine vratila sam se u istu školu koju sam završila, ali ovaj put s druge strane katedre (praksa)... Ta djeca SU SE PROMIJENILA! Nemaju poštovanja ni prema kome, ni prema čemu. Nikada se nisam zamišljala kao zločestu profesoricu koja će tihim glasom širit jezu razredom i nacistički uletjeti u razred i umjesto predstavljanja i opizditi imenikom po stolu. Nemam izbora. Ne smijem ih poslati ni ravnateljici, ni pedagoginji, niti dati neopravdani (ako su već došli na sat..)

Već nakon 7 g. djeteta odgoj u roditeljskoj kući je gotov. Roditelji, to ne znači da trebate dignuti ruke od djece. Trebate ih USMJERAVATI. Nikakve kazne tu više ne pomažu, samo razgovori i konstantno UPOZNAVANJE vlastite djece koju odgajaju TV, inFernet i vršnjaci. Što ćete više znati o njima, bolje ćete ih razumjeti i moći im pomoći.

Jednom malom osnovcu, autsajderu, držim instrukcije već oko 2 g. Znam više o njegovim problemima od njegove obitelji. On mi sam, svojim riječima, kaže da vrijednosti više ne postoje među njegovim vršnjacima, a to dolazi od starijih osnovaca (13-15 g.). Maltretiraju se međusobno ako tko ima SLABIJI mobitel, nema novi PS3, ima školske knjige u jednom komadu (jer to znači da će ih ili kasnije prodati ili ih čuva za sebe... Nemati novaca je manje zlo od biti štreber..) Dečki se međusobno naguravaju i odmjeravaju fizički/ kroz LAN partije, a djevojčice imaju vrlo podmukle načine pokazati drugome da NE VALJA (očijukaju za sledoled ili bon za mobitel, ganjaju starije dečkiće jer su im oni vlastite dobi djetinjasti... A ako ih tko odbije ili se ne složi, osvetit će se masnim tračem ili najgore- isključivanjem iz društva). Kod curica je uvijek jedna glavna kokoš, a kod dečkića mali čopor od dvojice- trojice.


Moj se mali dobro snašao. Bio je na meti starijih kratko vrijeme. Brzo je odreagirao i sve je ostalo samo na verbalnom jer je pokazao da je na "njihovoj razini". I srećom, ne zanimaju ga supkulture.. Za 12-godišnjaka su mu emači gej, reperi glupi, metalaca ni nema u njegovoj dobi jer su im tekstovi i glazba prekompleksni, pankeri su oni koji se jako šminkaju i ne pričaju previše, cajkeri su oni koji puše iza škole i šeću s upaljenim mobitelom po hodniku da svi čuju Mile Kitića.

Tko bi još pored tolikih stresova i stigao misliti na školu?

Roditelji, dajte se uozbiljite...
Nazalost,tako je.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom