Pogledaj jedan post
Old 22.06.2012., 23:17   #89
Oduvijek su postojali ljudi, grupe i mediji koji sve gledaju crno i bijelo, i koji sve događaje stavljaju u kontekst tog njihovog pogleda na svijet.
Od vjerskih (Raj/Pakao), nacionalnih , pa do ideoloških (demokracija/komunizam/fašizam) kad čovjek počne vjerovati u jednu stranu i ako se radi o osobi koja nije sposobna pregovarati ili prihvatiti različito razmišljanje, oni vjeruju da sve kaj se događa je na neki način povezano ili se događa isključivo pod utjecajem njima pozitivne ili negativne strane.
Advanced je takva stranica i takovi novinari, i upravo zato kaj živimo u svijetu slobodnih informacija oni imaju pravo prenositi svoj pogled na događaje u svijetu i povezivati ih u kontekst većih priča i događaja ovisno o njihovom uvjerenju.
I osobno mislim da im se treba dopustiti da pišu kaj žele, pravo slobode govora ne smije biti na papiru sve dok netko napiše nešto kaj nam se ne sviđa, već se mora dopustiti da funkcionira i u praksi.

Ali sve ovisi što čitaoc želi, ima ljudi kaj čitaju članke tražeći nove informacije i točne novosti i događaje u svijetu, i ima čitaoca koje zanima samo vijesti koje podržavaju njihov pogled na svijet.
Najjednostavnije je upitati se da li želim znati sve i onda sam, gledajući kako se stvar razvija, odlučiti tko laže a tko piše istinu ili želim vjerovati u istu stvar koju sam vjerovao i kad sam se probudio danas, bez ikakve šanse da mi itko ikad promjeni mišljenje.
__________________
Dreams we dreamed at night, were never meant to come to life;
This time in my life, I was hurt enough to care.
Krik is offline