Pogledaj jedan post
Old 15.12.2016., 12:12   #144
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
neki od zadnji upisa su minametnuli pitanje: je li problem u plaći ili u količini posla?
da je plaća veća bi li onda krvarili po penzije?
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
moje osobno misljenje, stvoreno na osnovu promatranja slicnog kolektiva, je da bi sistem nagrada bio najproduktivnije rjesenje

samo, kod nas je ogroman problem sto ni u takvoj organizaciji ne bi nagradu dobili oni koji trebaju nego oni koji su si najbolji s nadredjenima
Slažem se. Ujedno mislim da gdje postoji sustav nagrada, postoji i sustav kazni. Pa tako onaj tko si nije dobar s nadređenim lako dobije destimulaciju bez obzira na (ne)produktivnost. Ako mu je nadređeni mali autokrat sa zaleđem kako je ovdje opisano, tko mu što može.

Quote:
proab kaže: Pogledaj post
OK, i je li to onda problem roditelja ili sustava?
Ako vam netko radi mobbing u školi - zašto ne promijenite školu?
Kako drugi zaposleni mogu promijeniti po 3-4-5 i više firmi u životu (ja sam trenutno u 15-ak godina radnog staža u 4-toj) dok ne nađu nešto što im je OK (ili nakon nekog vremena postane not-OK pa traže opet dalje) a nastavnici tu pišu kao da nemate drugih opcija nego trpiti na lošem radnom mjestu od prvog radnog dana do mirovine?
Vjerujem da je u školi kao i svakoj državnoj službi - posao se dobije po špagi, a kad daš otkaz, prerežeš špagu i na cesti si.
Great Shape is offline  
Odgovori s citatom