Pogledaj jedan post
Old 24.08.2012., 16:19   #83
slažem se da ostajanje kod kuće treba biti postupno, i pri tome procjenjivati kako se dijete osjeća dok nam prepričava kako je provelo vrijeme....ako izrazi nelagodu zbog mračnog hodnika npr, ili zvukova s kata kuće treba mu pomoći da sam savlada tu "prepreku"...
ja sam uvijek zato dala svojoj klinki nekoliko jednostavnih zadataka koji bi ju dovoljno zaokupili i na što bi potrošila vrijeme (da Lorde, može se i bez kamere u kući vidjeti kak dijete provede vrijeme dok je samo).kod nas su zadaci tipa, očistiti dvorište od pseće kakice(pas je njen pa je red i da sudjeluje u tome), izvaditi i objesiti veš iz perilice(sve to jedan 7-godišnjak može napraviti), ponekad napišem slova i brojke il zadatke za vježbu. radim kod kuće ali imam potrebu otići u finu ili do grada, pa u tom periodu želim biti kolko tolko sigurna da mi je dijete kod kuće u normali.oko kuće je visoka ograda koja je zaključana, a obzirom da živimo okruženi kućama nije sad baš da će netko ići se penjati preko ograde od 2 metra usred dana.naravno da sam ju u slučaju nekih extremnih situacija (poplava, požar) podučila kud da izađe.no, ona je 3. dijete. s prvim sam bila u panici dok je uključival mikrovalnu a ja sam bila u drugoj sobi.godine, nauče nas svemu
lea321 is offline  
Odgovori s citatom