Pogledaj jedan post
Old 29.04.2010., 23:56   #136
Quote:
znatizeljniri kaže: Pogledaj post
ali zasto su me onda uopce zvali i rekli da im treba moj potpis, da bez toga ne mogu nista. a novac nisam podigao, tj imao sam zdravu nulu, na to mi je uplaceno tisucu kn koje sam digao. znaci, ja sam samo uzeo svoje. e sad, sluzbenica u banci nije tih 1000 navela kao isplatu, nego na tih 1000(koje sam ja digao, a u kompu su ostali), navela 1000 kao UPLATU, tako da sam ja dobio 1000kn na ruke, i trenutacno na racunu imam jos 2000. Da su oni to makli bez mog znanja, ok, al zenska me zove iz banke i u pocetku zavlaci s pricom....kao, danas kad ste bili dogodila se greskica......trebao bi nam vas potpis da se to rijesi.... ja joj na to odgovaram da s moje strane nema greske i da sam superzadovoljan transakciom da bi tek na to rekla sta je na stvari
zbog nacina kako je pricala samnom sam stekao dojam da ubiti nisam duzan doc dat taj potpis, al isto, s druge strane, kaze da me kamera snimila kako sam uzeo tih 1000kn, to sam shvatio kao neku poluprijetnju pa bi i zbog toga u jednu ruku ako je izvedivo, ostavio novce sebi pa ce netko vise paziti sljedeci put
Ovisi sve o tome što ti piše u ugovoru. Neke banke imaju takvu politiku da same storniraju krive uplate/isplate, a neke tek potpisom klijenta. Radi zaštite klijentovih osobnih podataka.

Ti si po zakonu DUŽAN vratiti ono što ti ne pripada. Banka vjerojatno neće protiv tebe podignuti tužbu jer joj se ne da zajebavati s tim. Ionako će se naplatiti od službenice. Međuitm, može te tužiti službenica kao fizička osoba kojoj nisi vratio njenu stvar,a znao si da njoj pripada. Dakle, ovdje nije slučaj da si ti imao 159234 kn na računu pa se možeš pravdati kako nisi primjetio. Uostalom i obavješten si o nastaloj grešci.

Rekla bih da je ovdje najveća tvoja moralna odgovornost. Ljudski faktor radi greške...nekad ćeš biti na jednoj nekad na drugoj strani. Ljudski je ispraviti pogrešku. Sve ovisi o tebi.

Odnosno, možeš ali i ne moraš imati probleme zbog ovoga. Sve ovisi da li će službenica pokrenuti postupak protiv tebe.
anni_st is offline  
Odgovori s citatom