Pogledaj jedan post
Old 30.07.2017., 20:34   #1
Odjava komunalija nakon smrti

Pozdrav svima ...

Ne znam da li ovdje pravo mjesto, ali ne znam gdje drugdje da smjestim ovu temu ... Naime, prije 6 mjeseci mi je umro djed koji je bio jedini član svog kućanstva. Nakon njegove smrti, moj otac koji je nasljednik zajedno sa svojom sestrom otišao je u Komunalno poduzeće da odjavi kantu za odvoz otpada jer na adresi gdje je djed živio više nema nitko prijavljen i tamo nitko ne živi. U komunalnom poduzeću su mu rekli da oni ne mogu odjaviti kantu dok god tata nema rješenje da je on nasljednik. S obzirom da se ostavinska rasprava razvukla na preko 6 mjeseci, ispada da će sad moj otac morati platiti odvoz smeća za zadnjih 6 mjeseci (koji ustvari nije uopće odrađen).

Zanima me da li je ovakva situacija posvuda i da li je ovo uređeno nekim zakonom jer mi se ne čini ispravno da netko plaća za neku uslugu koja nije isporučena, a pogotovo u situaciji gdje nakon smrtnog slučaja više nitko ne ostaje u tom kućanstvu. S obzirom da naše pravosuđe i na moguće komplikacije kod ostavinske rasprave, donošenje samog rješenja o ostavini može potrajati i nekoliko godina. Ispada da bi po tome netko godinama morao plaćati za uslugu koja se de facto nema kome isporučiti.

Inače, radi se o Komunalnom poduzeću u Garešnici.

LP i hvala.
eustahije is offline  
Odgovori s citatom