Pogledaj jedan post
Old 28.09.2012., 11:35   #30
pa djeca su znatiželjna, puno ispituju i brzo uče. ne mora značiti da roditelji sjede doma s njima i uče ih abecedu. mi smo ovo ljeto pričali s klincem koji je sad krenuo u prvi razred. mali zna zbrajati do 10, zna pisati i čitati. poznajem roditelje i poprilično sam sigurna da nisu forsirali učenje.

što se mene tiče, znala sam i čitati i pisati prije škole. roditelji me nisu tjerali, zanimalo me. naime, gutala sam priče i slikovnice, to mi je bila najbitnija stvar na svijetu. a i najmlađe sam dijete u obitelji i gledala sam starije kako čitaju/pišu/uče i htjela biti kao oni.

malac ima 2 godine, cijelu prošlu zimu je nosio jednodijelne pidžame na drukere. kad bi mu ih zakopčavala brojala sam pjevušeći do deset. nisam znala kako ga drugačije zabaviti dok zakopčam tih 10 drukera. on je uskoro počeo slagati autiće u kolonu brojeći: jedan, da, ti, četili i tako sve do 10. ispada da sam forsirala brojanje, ali to je samo bila igra.

kažete da je bolje da dijete krene u školu bez znanja slova i brojeva, ali kako ih spriječiti da nauče ako pokazuju interes?

Zadnje uređivanje no_nic : 28.09.2012. at 11:40.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom