Pogledaj jedan post
Old 05.01.2013., 18:06   #19
Tu je napokon i objašnjenje da je jutarnja zvijezda kao Kip slobode uzet od svih pomalo:

2. Petrova 1,19 Što više, mi imamo riječ proročku koja je pouzdanost sama, na koju vi imate razloga uprijeti svoj pogled kao na jednu sjajeći svjetiljku u mračnom mjestu, sve dok ne zasja *dan i zvijezda se jutarnja ne digne u vašim srcima.

Otkrivenje 22,16 Ja, Isus, ja sam poslao svog anđela za donijeti vam ovo svjedočenje o crkvama . Ja sam izdanak i loza Davidova, i sjajna jutarnja zvijezda.

...And so, the Statue of Liberty – Lady Liberty – was intended to represent the Goddess who brings light – Astarte, aka Venus, The Morning Star – the precursor of the rising Sun, the “Light Bearer.”

The Church and others opposed to the resurrection of the Divine Feminine demonized the Goddess by associating her with Satan. Luc means light; ferre means bringer. Associating Lucifer with Satan was the Church’s attempt to demonize The Bright Morning Star – Venus – in spite of her importance to some early Christian sects...


http://www.thenazareneway.com/Goddes...%20Fathers.htm
__________________
UPOZORENJE: Gledanje ovog sadržaja može dovesti do povećanja kamatnih stopa na vašim stambenim kreditima!
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom