Pogledaj jedan post
Old 15.02.2004., 19:16   #11
Quote:
nitko i ništa kaže:
...Beforefoodturntoshit misli da je briga upravo ono zemaljsko što nas vuče dolje, od toga što je duhovno, nematerijalno...

a afterfoodturnstoshit misli da je identifikacija ono "prokletstvo" koje nas čini slijepima...vrlo grubo rečeno pokušat ću pojasniti na tri primjera:

1. npr. identifikacija: ja sam moje tijelo (i ništa više od toga) vodi do toga da svu svoju životnu energiju angažiram u službi tijela i tjelesnih zadovoljstava.logično.gledajući iz drugog kuta tada je tijelo gospodar.
2. identifikacija: ja sam moje misli (um) angažira i grupira svu moju energiju na njegovanje i razvijanje "dobrih" misli i potiskivanje "loših" misli. dolazi do statusquo situacije i tada kažemo da je neko formirana osoba (ego).
3. vjera da je sve dobro u smislu da je ono što doživljavamo kao zlo samo u službi definicije "dobra" i napuštanje identifikacije sa vlastitim mislima (meditacija) te svih vezanosti (u smislu: život mi je nezamisliv bez toga i toga) - duhovna je avantura koja bi (prema misticima) trebala voditi do potpune spoznaje mehanizma misli a time do transcedencije i spoznaje vrhunske realnosti (u kojoj nas naravno više nema kao individua). Ono što je tada nije moguće opisati...Eto to je kratki prikaz duhovnog puta kako sam ga ja shvatio čitajući mnoštvo knjiga koje sam smatrao (ne znam točno objasniti zašto) kompetentnima. I kad dublje pokušam razmišljati o tim stvarima zavrti mi se u glavi
 
Odgovori s citatom