Pogledaj jedan post
Old 16.06.2004., 17:19   #24
Quote:
Uranus kaže:
Ma zar netko tko ne zna da treba imati racun za hranu stoke, treba uopce otvarati firmu? Pa to su osnovne stvari.

Zar mislis da taj zna uopce sto je bilanca? Tako da kad bi ga i upozorili samo bi vjerojatno blijedo gledao.

Imam i ja slicnih primjera...upozoravas ih i upozoravas ali oni ne sljive ni pet posto. Tek kad ih se opali po dzepu, e onda tek malo pocnuu razmisljati. To su vam nasi "uspjesni" poduzetnici
Znam ja da su to osnovne stvari, samo to očito nisu znali oni koji su mu dali da otvori firmu. Taj prvi je iz debele provincije, a ovaj drugi je iz Zagreba. Taj je meni je bio problematičniji.

S takvim problemom se susreću i majstori svog posla u svojim strukama. Jedan vodoinstalater je pričao kako mu je došao jedan mladi dečko da ga zaposli kao pomoćnog radnika, a onda ga treći dan pitao, da koliko mu još dana treba učiti pa da on sam otvori svoj posao! Ovaj ga blijedo pogledao i lijepo mu rekao da ga više ne treba, i da je znači on majstor bio budala koji je dugo morao učiti i u školi i na praksi. Nek si nađe takvog, ako može.

Ipak, taj isti majstor ne misli da je znanje vođenja poslovnih knjiga posao vrijedan i školovanja a kamoli plaćanja. I posegnut će za jeftinim šestomjesečnim knjigovođama, koji se također nisu ustručavali uzeti novac za svoje (ne)znanje.
Kaj se mene tiče i neka su!

Ja sama sam samo jedamput nasjela i pomogla kolegi s kojim sam prije surađivala. Nisam ni pomislila niti sam mogla pomisliti da nije vodio osnovne stvari (knjigu blagajne, recimo, to je itekako znao), a trebao mu je završni račun za 8 dana!.

Već kad sam to vidjela, rekla sam mu da ću mu samo uz punu i potpunu njegovu suradnju samo ugrubo to napraviti, ali da to neće biti stvarno stanje. Ipak, pri kraju...kad sam još neke stvari trebala finalizirati i imala grubu skicu bilance...on je navečer došao kao veliki direktor i pitao: Kakva je bilanca?
Ujutro rano, još sam trebala nešto doraditi i prepisati, on je mi je gotovo istrgao iz ruke onaj jedini "čistopis" i odnio...

Došao je tek za mjesec dana da mi plati, a onda ponovo tek za 3 mjeseca da nastavima posao! Bio je u šoku kad sam ga odbila.
Nije mu bilo jasno, jer je smatrao da me dovoljno platio. Nije mu bilo jasno da me nije zato i kupio!

Ponavljam, kolegi sam na bivšem poslu za njegovu potpuno samostalnu "poslovnu jedinicu" radila isto to i da je znao da me baš ničim ne može kupiti. Ni kao čovjeka, a ni kao stručnjaka u svom poslu.

Kod nas su očito kapitalizam nakaradno shvatili. Zato imamo takvu državu.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom