Pogledaj jedan post
Old 17.06.2004., 08:46   #32
Quote:
gogo kaže:
porez na dobit je 20% + kad se isplaćuje vlasniku (fiz. osobi) još 15% poreza i prirez na preostalu svotu.

Znači nije baš malo, ali je manje nego da se isplaćuje kao plaća.

Ideja je dobra samo te poreze i prireze treba uplatiti isti dan kada i sjeda neto na tekući račun. Ovisi i tko dođe u kontrolu i da li će detaljno provjeravati promete po žiro računu.

Mislim da je bolje zaposliti se na minimalac ako već ne radi za stalno negdje drugdje. Ukupna davanja su nekakvih 736 kn mjesečno i isplatiš si plaću od 1550,2 kn i možeš korisiti putne troškove, LOKO vožnju, božićnicu i sl. 1600 kn neoporezivo godišnje itd.


Ja bih u stvari JAKO VOLIO da kada netko otvori novu firmu i krene s poslovanjem da mu po defaultu dođe inspekcija (radna, porezna itd.) i to par puta godišnje da provjere da li sve dobro rade i da ih isprave i upozore. Tek nakon toga ako ih se ulovi da i dalje griješe e onda VELIKE kazne. Šta vi mislite?
Da, kazna mu ne gine ako ga uhvate, jer takva osoba sigurno nije platila porez isti dan kad je bila isplata. Jer u trenutku isplate nije imao pojma da to ne smije raditi. A trebao bi onda i onaj obrazac ID-1.

Da, u takvom slucaju najbolje se zaposliti na minimalac, pa to rijesiti s putnim nalozima.

Ne znam kako porezna te kazne dijeli, da li po visini iznosa "nedozvoljene" isplate ili kako? Zna li netko? Ili kako im se tko svidi

Ova tvoja ideja je dobra, gogo. Ali tko bi platio te kontrolore....i ja svasta pitam...pa platili bi ih MI naravno.
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom