Pogledaj jedan post
Old 17.10.2016., 15:34   #105
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Ali gledaj, sve monoteističke reli tvrde da su potomstvo abrahama (ibrahima) i da ga slijede. Nije Isus samo židovima govorio, iako je njima se obraćao rekao je da je došao s neba i da je prvo došao židovima ali da dolazi vrijeme kad će svi narodi sjediti za stolom sa Abrahamom u božijem kraljevstvu.
u ovom konkretnom slučaju obraćao se židovima.
a to što je moglo da piše a ne piše.. ne želim voditi razgovor o tome. bavimo se samo onim što piše!
Quote:
Mi muslimani vjerujemo... kažeš.
Lijepo je to, svaka čast. Samo nije potpuno moram reči, gledano kroz Bibliju.
upitna je ta tvoja tvrdnja jer teško da danas imaš bilo kojeg kršćanina koji primjenjuje u potpunosti Bibliju
Quote:
Vjeruju mnogi u Boga, ali ne vjeruju Bogu. To je različito.
što jest jest!
Quote:
Ako vjeruju u Isusa trebaju ga slijediti, jer ga je Bog poslao s razlogom.
nemam ovdje ništa dodati.
Quote:
Trebaju ga priznati kao Sina Božijeg, njegovu ulogu Kralja.
ne bih ti sad o ovome jer ovi stavci iz Biblije se obraćaju Jevrejima
Quote:
Isus se krstio u vodi što simbolizira molitvu Bogu, predanje, simbolično umiranje i oživljavanje.
Ako vjeruju trebaju uroniti u vodu kao obečanje Bogu...
"u vreme Nojevo, kad se građaše kovčeg, u kome malo, to jeste osam duša, ostade od vode.
Za spomen toga i nas sad spasava krštenje, ali ne pranje telesne nečistote, nego obećanje dobre savesti Bogu"
"u vrijeme Noino, dok se gradila korablja u kojoj nekolicina, to jest osam duša, bi spašena vodom"
Bog je na vodi ocrtao krug Zemlje.
Voda se spominje kao voda života.
Voda je očito važna. Jer je u početku i zemlja izronila iz vode. I mi se rađamo iz vode u kojoj budemo prvih 9 mjeseci. Čovjekovo tijelo je večinom od vode. Voda je blagoslov.
Meni je jako zanimljivo da se baptiziranje označeno kao krštenje iako je riječ o uranjanju odnosno umakanju u vodu.
Muslimani se baptiziraju pet puta dnevno. zbog čega bih se ja, umjesto pet puta svaki dan baptizirao samo jednom i to nekoliko dana nakon rođenja?

što se tiče Isusa, kojeg mi prepoznajemo kao poslanika Isa sina Merjeminog, mi u principu nemamo problem sa njim sve dok je njegova pozicija ispod Boga.
možda je ovo banalan primjer ali kada sijalica svijetli niko od nas ne misli da je ona ta koja proizvodi struju nego je sredstvo koje svijetli.
mi svi znamo da je struja ta koja u sijalici proizvodi svjetlost. ista ta snaga radiju daje zvuk TV-u sliku itd...

Stvaranje Isa nije ništa manje značajno od stvaranja Adema. mi smo svi sinovi Ademovi a Ademu je duša udahnuta isto onako kao što je hz. Merjemi udahnut Isa.
po ovom smo svi djeca Božija odnosno kćeri i sinovi božiji.
razlika između nas danas jest u tome da li su naše sijalice uključene ili su zavrnute u drugi izvor napajanja ili nisu zavrnute nikako... ima i onih koji su pregorili...
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom