Pogledaj jedan post
Old 03.03.2004., 08:43   #5
Re: Vaši porođaji

Quote:
crazy child kaže:
Moja sestra bi trebala uskoro roditi, pa me zanima kakvi su bili vaši porođaji.

Svašta sam čula lošeg o tome, od neljubaznog medicinskog osoblja do nemara... pa moram priznati da mi nije svejedno.

Evo, danas sam čula da su jednoj poznanici prvo zaboravili izvaditi komad posteljice, pa su gazu ostavili unutra... Tri puta su je zbog tog šivali. Kaže da joj je taj dio bio gori od samog poroda.

Šta bi moja sestra mogla napraviti da se takve stvari njoj ne dogode?
Imat će svog doktora na porodu. A možda će i njen dragi biti uz nju. Jel pomaže to šta?


Please, dajte neke savjete i opišite svoja iskustva.
Iz osobnog iskustva: ne vjeruj drugima koji pričaju o svojim porodima, mene je moja prva susjeda (kao fina poznanica) pokušala utješiti horor pričama sa svog poroda dok joj ja nisam zalupila vrata pred nosom (e, neš ti mene!)

Drugo: to što je liječnik prisutan na porodu je SUPER URNEBESNA stvar, mislim da se već zbog ovoga ne mora brinuti. Jer, u većini poroda, liječnika nema niti blizu. On će joj ipak moći pomoći, a i sestre će se bolje ponašati - ipak imaju neki zort.

Treće: Ponesi joj za poslije poroda vode (jer bit će jaako žedna) i kompot od šljiva (to je meni bilo super, nikad ne znaš kako će izgledati prvi odlazak na WC, jel???) a i nešto za klopu jer u mnogim bolnicama klopa nije dostatna a i zna biti "krasnih" kombinacija, tipa pašteta i kruh (to su meni ponudili, ali ja među stvarima imala SENDVIČ, pa sam ih zeznula).

Četvrto i najvažnije: što god se na porodu desilo (a u najvećem broju slučajeva sve protekne odlično i brzo, bez komplikacija; šogor mi je ginekolog, ovo nije floskula) sve zaboraviš kad ti daju tvoje čedo u ruke. Sve nestane, kad prvi put taj mali zavežljajčić osjetiš na svom srcu. Sve je ostalo potpuno nevažno.

U svakom slučaju SEKI PUUNO HRABROSTI i sve će biti dobro!!!
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline